کتاب آهنگ عشق

اثر آندره ژید از انتشارات قطره - مترجم: علی اصغر سعیدی-ادبیات اقتباسی

La Symphonie pastorale یک رمان فرانسوی است که توسط آندره گید منتشر شده در سال 1919 منتشر شده است. این مربوط به یک کشیش است که یک دختر جوان کور را تصویب می کند که دخترش، شارلوت، گرترود را می نامد. این عنوان به سمفونی ششم Beethovens (همچنین به عنوان سمفونی Pastoral شناخته می شود) است که کشیش گرترود را می شنود. این نیز به صاحب نظران سمفونی با گرترود اشاره دارد. همسر او، آملی، از استقرار گرترود خشمگین است؛ زیرا کشیش توجه بیشتری نسبت به گرتودات نسبت به پنج فرزند خود دارد. او تلاش می کند تا او را به رسمیت شناختن ماهیت واقعی احساسات او برای زن جوان در مراقبت از او تشویق کند. توانایی او برای دیدن با نابینایی کشیش در این رابطه متضاد است و خواننده از او دعوت می شود تا او را در مورد ناسازگاری فکری اش قضاوت کند. به عنوان یک مرد مذهبی، کشیش کتاب مقدس را بسیار جدی میگیرد و با محافظت از مفهوم گناه، به حفظ بی گناهی گرترود می پردازد. زمانی که پسر بزرگش ژاک، که در مورد سن همان گرترود است، می خواهد با او ازدواج کند و کشیش حسادت می کند و با وجود این واقعیت که ژاک کاملا در عشق اوست، رد می شود.


خرید کتاب آهنگ عشق
جستجوی کتاب آهنگ عشق در گودریدز

معرفی کتاب آهنگ عشق از نگاه کاربران
شبیه داستان های چخوف بود
داستان مثل یک موسیقی به زیبایی شروع شد و به زیبایی هم به پایان رسید

مشاهده لینک اصلی
داستان زنگی یک کشیش رو ترسیم میکنه که علی رغم مخالفت های همسرش یک دختر نابینا، به نام گرترود، رو با خودش به خونه میبره تا در کنار 5 فرزندش بزرگ کنه. کشیش با توصیه ی دکتر مارتن تصمیم میگیره که خودش آموزش این دختر نابینا و از خوده بیگانه رو شروع کنه و بعد از صرف مدت طولانی موفق میشه که دختر رو با جهان بیرون آشنا کنه. عنوان داستان اشاره به قطعه ششم سمفونی بتهوون داره که کشیش به همراه گرترود میرن که اون رو گوش بدن و گرترود ازپنجره ی این قطعه جهان تاریک رو برای خودش ترسیم می کنه رو برای خودش یک مکان خارق العاده میبینه. کشیش با انتخاب های آگاهانه خودش نمی خواد که سیاهی های جهان اطراف رو به گرترود نشون بده طوری که رفته رفته گرترود به کشیش علاقمند میشه. از طرف دیگه توجه بیش از حد کشیش به دختر بی نوا همسر کشیش رو میرنجونه و در طرف دیگه ی داستان پسرکشیش که به گرترود علاقمند شده و به اون پیشنهاد ازدواج داده با جواب منفی مواجه میشه. پایان تلخ داستان برام قابل تصور نبود اما حقیقت تلخی بود که کشیش باید در کنار تعلیمات به دختر میفهموند.

- شما بارها به من گفته اید که بزرگترین نیاز ادمی عشق است و امید. گمان نمی کنید که بشر با عشق و امید می تواند دوباره سوسن را در کشتزارها برویاند؟
- بارها به تو گفته ام کسانی که چشم دارند نگاه کردن را یاد نگرفته اند.

This novel by Andre Gide draws life of a pastor which found a poor, blind, and alienated daughter and decides to train her. He deliberately teaches her with verses from his own choice in bible and tries to get familiar her with world. The world that he depicts is completely pure is not real. The girl, Gertrude, falls in love with pastor and rejects his son’s marriage proposal. Beside this pastor’s wife, Ameli, became cold in her relationships with pastor and …. In this novel Gide nicely depict “process from innocence to experience” with a sad ending.

مشاهده لینک اصلی
گوید و نابغه برای توصیف روانشناسی انسان و به ویژه نقاط ضعف فرد

مشاهده لینک اصلی
yaaaaaaa این زندگی بسیار خوبی بود. این زیباترین کتابی است که من امسال خواندم. valla so pos- آن را از آن استفاده کرد. من در زندگی ام بسیار استفاده نکرده ام. دفعات بازدید: بسیاری از زیبا

مشاهده لینک اصلی
من فکر می کنم در مدرسه فرماندار این را بخوانم وقتی که من عاشق معلم فرانسوی اتن بودم و سپس دوباره در کالج بودم. این خط که همیشه من را میگیرد -il y a toujours les papillons .. @

مشاهده لینک اصلی
دو داستان از مردان که به زنان فکر می کنند همان چیزی است که آنها می خواهند، به جای آن چه که هستند. دلم می خواد از این پیام استفاده کنه، و این خیلی جالب نیست.

مشاهده لینک اصلی
کارگردان Andrà © Gides برنده جایزه نوبل همانند بسیاری دیگر از نویسندگان بزرگ فرانسوی کار بسیار فلسفی است و غذای تفکر را فراهم می کند. La symphonie pastorale ریشه های خود را در نویسندگان خود بیوگرافی پیدا می کند، عمدتا موضع ضد مسیحی و عشق زندگی غیرقانونی او مشخص شده توسط همجنس گرایی و ازدواج با پسر عموی خود، مادلین است. این رمان به یاد آور تنها عبارتی از برادران کرامظوف که من هستم (بنابراین به دور از آشنایی با زمانی که عیسای مسیح سرزنش Christs از شیطنت های شیطان ها را برای شرارت های بشریت می کشد. La symphonie pastorale با سوالات مشابه در مورد کار خدایان مقابله می کند، عمدتا این که حواس، با اجازه دادن به ما به طور کامل خلقت خود را تجربه می کند، ما را به سوی گناه سوق می دهد؛ مردم از نظر فیزیکی کور هستند (گرترود) یا از نظر اخلاقی کور (راوی و احتمالا ژاک). این سوال به صراحت در اوایل رادیویی بیان شده است، اما اگرچه راوی آن را انکار می کند، تمام کار را از طریق نمادگرایی فرا می گیرد. شخصیت اصلی و راوی، که یک کشیش است، به طور فزاینده ای از آیات کتاب مقدس برای توجیه اعمال خود، همانطور که مأموران داستایوکسکی از داستان کتاب مقدس برای توجیه نقش تحریک در جامعه استفاده می کنند، دستکاری می کنند. با توجه به کوتاهی آن، من اعتقاد دارم که این کار باید توسط هر کس که به لحاظ فلسفی یا الهیایی تمایل دارد، خوانده شود.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب آهنگ عشق


 کتاب نفرتی که تو می کاری
 کتاب چهره مرد هنرمند در جوانی
 کتاب سرایدار و زبان کوهستانی
 کتاب سکوت بره ها
 کتاب پریرا چنین می گوید
 کتاب بازار خودفروشی