کتاب اسماعیل

اثر دانیل کوئین از انتشارات قطره - مترجم: امید شمس-ادبیات اقتباسی

کتاب اسماعیل، رمانی فلسفی نوشته ی دانیل کوئین است که برای اولین بار در سال 1922 انتشار یافت. این کتاب، تفکری اسطوره شناسانه در قلب تمدن مدرن، تأثیرات آن بر اصول اخلاقی و چگونگی ارتباط این تفکر با اوج و افول جوامع در سراسر دنیا را مورد کنکاش و واکاوی قرار می دهد. راوی بی نام و نشان این داستان، نویسنده ای سرخورده است که تبلیغی بدین مضمون، توجه او را بسیار جلب می کند: «معلمی شاگرد می پذیرد. داوطلبان باید صمیمانه علاقه مند به نجات جهان باشند. شخصا حضور یابید.» او به سراغ معلم گفته شده در تبلیغ می رود و با گوریلی خردمند و بادانش به اسم اسماعیل روبه رو شده که از طریق تلپاتی با راوی ارتباط برقرار می کند. بخش اعظمی از کتاب را گفت وگوهای فلسفی گوریل و مرد تشکیل داده که بسیار یادآور سبک و سیاق کتاب جمهوری، نوشته ی افلاطون است. نویسنده ی این اثر از طریق اسماعیل، تفسیری چندجانبه از تاریخ تمدن بشری را به مخاطب ارائه داده و انگاره ها و فلسفه ی بسیاری از مشکلات جهانی را روشن ساخته است.

https://www.iranketab.ir/book/234


خرید کتاب اسماعیل
جستجوی کتاب اسماعیل در گودریدز

معرفی کتاب اسماعیل از نگاه کاربران
ما، مردم فرهنگ ما، وارثان و مدیران یک شرارت جدی هستند. شواهد قوی این شیطانی در نابودی محیط زیست ما رخ داده است که به وضوح بوسیله انسان ایجاد می شود. متاسفانه، ما آموزش داده شده است و ما همچنان به دیگران آموزش می دهیم که این بد است که واقعا خوب است؛ نه اینکه ما باید محیط زیست را از بین ببریم، بلکه این نتیجه یک جستجوی دیگر نجیب فرهنگ ما است. با @ Ishmael @، دانیل کینن با خیال راحت بررسی و مضمون پیامدهای مخرب مفروضات این فرهنگ را مطرح می کند. @ Ishmael @ یک کتاب بسیار مهم است، اگر پاراگراف قبلی برای شما به اندازه کافی دراماتیک نبود. ما از سوالات بسیار سختی می پرسیم، چرا که ما چرا خانه های زیبا، زمین را از بین می بریم؟ آیا بعد از آن باید اینگونه باشد؟ (Spoiler: no.) این کتاب دارای تعدادی از خصوصیات است که تعدادی خواننده را بیگانه کرده است. هنوز از شما خواسته ام که این کتاب را بخوانم و بحث های آن را در نظر بگیرم. بله، شخصیت یونسکو یک گوریل تلهپاتی است؛ این به سادگی وسیله ای است برای استدلال هایی که فراتر از انزوای تحمیلی تمدن است، به ما نشان می دهد که ما چه می توانیم در مورد طبیعت به ما آموزش دهیم، اگر ما سعی کردیم آن را گوش کنیم. از این رو، این کتاب به لحاظ فنی از داستان است، اما در حقیقت یک سخنرانی فلسفی است. بله، نویسنده بخشی از فرهنگی است که او انتقاد می کند. بله، او با استفاده از زبان استاندارد با جنس استاندارد (@ man @، @ mankind @،other culture @) استفاده می کند. چگونه هر یک از این موارد از استدلال هایش کم می کند؟ همچنین، برخی از مشکلات اساسی با این کتاب وجود دارد، مانند این که او توسعه تمدن را تشویق می کند بدون تعیین آنچه که او به آن معنا است، اما این مشکلات بر نتیجه های اصلی او اثر نمی گذارد.در حالی که این کتاب حاوی فلسفه و تحلیلی تاریخی جاه طلبی پیچیده پوشش آب نبات نازک، فلسفه هنوز بسیار روشن است. کوین درباره ایده هایش خجالت نمی کند؛ در واقع، او را در جزئیات مهیج قرار می دهد. برای هرچیزی که ممکن است سبک او را دوست داشته باشید یا آن را دوست نداشته باشید، هنوز هم باید برای محکم کردن استدلال و نتیجه گیری هایش صادقانه حساب کنید.

مشاهده لینک اصلی
این کتاب را بخوانید این بدبختی بود

مشاهده لینک اصلی
پسر عموی من به دانیل کوین مراجعه کرد، در حالی که من در ماه سپتامبر به او مراجعه کردم، و گرچه خلاصه ها را از طریق نسخه های مختلف سخنرانی های او به دست آوردم، با عقايدش سقوط كردم. داستان روایت اسماعیل - روابط معلم و دانش آموزی تله پاتیک بین گوریلا و جوانان ناامید شده - تلاش نازک و خالصانه بر روی بخش کوین است تا اعترافات مردمی خود را در راه سرگرم کننده تر نشان دهد. ضعف در روایت تقریبا همیشه توسط نظریه کوین، که باعث می شود کتاب به طرز عجیبی دشوار قرار دادن، منعکس شده است. کوین یک رویکرد بسیار نیچه را برای تجزیه و تحلیل تاریخ بشری به دست می آورد، از دادن امیال به تحریک تاریخ انسانی - پیش از انقلاب و بعد از کشاورزی - از طریق الاهیات. او به جای آن، استدلال متقاعد کننده ترین و فوری را که تا کنون در برابر آن آرزوی بسیار مواجه شده است، منعکس می کند. با دقت خواندن متن، کسی متوجه خواهد شد که این همه کینن حمله می کند - اعتقاد به حق تصمیم گیری درباره اینکه چه چیزی عملا ممکن است زنده بماند، و اعتقاد به مالکیت بر روی زمین باشد. او فورا پایان بخش کشاورزی را ترویج نمی دهد، این که کشاورزی قبل از انقلاب کشاورزی وجود داشته باشد، اما تا آن زمان گسترش نیافته و به قبایل دیگر اعطا نشده است. نقاط او در مورد کمک های بشردوستانه به مناطق نابسامان قحطی نیز برای معده مشکل است، اما آنها نیز معتبر هستند. مهم است که توجه داشته باشیم که اکثر کشورها که نیاز به چنین کمک هایی دارند، فقط به دلیل تسخیر امپریالیستی برای زمین و منابع خود هستند و این ایده صرفه جویی در برابر هر کس به همان اندازه در برابر قربانی کردن ذهنیت یک راه درست به عنوان ایده کشتن آنها را انجام می دهد. از آنجاییکه بسیاری از مشکلات بزرگی که ما به عنوان یک جامعۀ جهانی درگیر آن هستیم، به دلیل ایده حق و مالکیت الهی، به وجود می آید، و به این دلیل که جامعه هیچ نشانه ای از بازگشت به خود قبیله ای قدیمی خود را نشان نمی دهد، باید در مورد دوره مناسب از اقدام به در نظر گرفتن آنها. اسماعیل همچنین به من تعجب کرد که چرا، پس از صدها هزار سال، حملات ذهنی کوین فقط برای پیشرفت اتفاق افتاده است. اگرچه اسماعیل در نهایت چند سوال دیگر از پاسخ آن را میپرسد، این یک کتاب باز کردن چشم است و نظرات من در مورد تاریخ بشر، هویت فرهنگی و شرایط جامعه مدرن را تغییر داده است.

مشاهده لینک اصلی
در اصل، اسماعیل روایت یک روایت بزرگ است. هدف آن بالا است، و ناتوانی آن در دستیابی به آنچه که در آن قرار دارد، در نهایت جالب تر از فرضیه اعلام شده است. اسماعیل، با این حال از این ناکامی آگاه است - با اشاره به کوین به غار پلاتوس. اما بر خلاف دیگر آثار مدرن که از نقد و بررسی آن به شکل داستان بزرگ استفاده می کنند (نخستین فیلم ماتریس که به طور گسترده به عنوان مثال شناخته شده است و بسیاری از داستان های کوتاه بورخس بیشتر قابل توجه است)، اسماعیل، در لحظات ضعفش، خود را به نسخه اصلی خود تقدیم می کند. @ Law of Limited Competition، @ و پیشنهاد نازکا رندانه که کتابی که در دست ماست محصول خاطره انگیز راویان تحت اسماعیل است، دو نمونه از این است. پس از آن، خواننده بی توجهی می تواند خود را به عنوان مشاوره ای از اسماعیل به جای آنکه متن را به عنوان یک کل در نظر بگیرد، پیدا می کند. @ آیا می توانیم مردم را گرسنگی، به جای تقویت تولید مواد غذایی؟ @ و @ آیا این نشان می دهد که فرهنگ های مادری مبهوت زمزمه است که ما این سوال را به طوری که ما را در سطح با خدایان قرار می دهد؟ @ این، برای بیشتر بخشی از انواع سوالاتی است که این کتاب مطرح می کند و نه سوالات مربوط به همه ی آنچه که گوریلا در ارتباط با آن می تواند داشته باشد. در نهایت، کتاب هایی مانند اسماعیل و فیلم هایی مانند «ماتریکس» مربوط به بحران اساسی شناخت شناختی است که بخشی از خودآگاهی است: از کجا آمده ایم و چگونه می توانیم بدانیم؟ در بهترین لحظات، این آثار نیز از شما میپرسند، چرا هیچ کدام از داستانها کاملا درست نیست؟

مشاهده لینک اصلی
همه باید این کتاب را بخوانند.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب اسماعیل


 کتاب کتابخوان
 کتاب نورثنگر ابی
 کتاب مشتی غبار
 کتاب آنک نام گل
 کتاب جنگ پیرمرد
 کتاب مرگ در ونیز