کتاب امپراتوری خورشید

اثر جی.جی. بالارد از انتشارات نشر چشمه - مترجم: علی اصغر بهرامی-ادبیات اقتباسی

آمیزه درخشانی از تاریخ، زندگی‌نامه نویسنده و تخیل و تاملی که بالارد استاد مسلم آن است. یک موفقیت ادبی باورنکردنی است و چنان تکان‌ دهنده است که تحمل آن تقریبا ناممکن است.
- آنتونی بورگس -


خرید کتاب امپراتوری خورشید
جستجوی کتاب امپراتوری خورشید در گودریدز

معرفی کتاب امپراتوری خورشید از نگاه کاربران
کتاب خیلی خوبی خست . در حقیقت در نوع خودش شاهکاره ، اما ایکاش وقتی بچه تر بودم حونده بودمش . در کل اثر در مورد جنگ چین و ژاپن هست و باید معترف شم که ژاپنی ها به حد زیادی بعد از جنگ دوم جهانی آدمای متمدن و آرومی شدن . شاید اگر در اون جنگ شکست نمی حوردن امروز با سیطره ی جهانی ژاپن مواجه بودیم

مشاهده لینک اصلی
خسته كننده بود بر خلاف رمان برج ك بسيار دقيق ب ذات وجودي جوامع انساني ميپرداخت

مشاهده لینک اصلی
چند روز پیش یک کلمه جدید ژاپنی یاد گرفتم. Nijuu هواسکاا به معنای واقعی کلمه \"فردی\" است که فرد مبتلا به پرتوهای اشعه را تشخیص می دهد و به تعداد کمی از افراد اشاره می کند که از طریق شگفت انگیز ناهنجاری، در 6 اوت 1945 در هیروشیما و سه روز بعد در ناگازاکی حضور داشتند. مقاله ای که خواندن آن را خوانده بود، یک تیرانداز برای Tsutomu Yamaguchi، آخرین nijuuhibakusha باقی مانده است. من شگفت زده شدم که کشف کند که آقای یاماگوچی شدیدا مخالف سلاح های هسته ای بود و بخش قابل توجهی از مبارزات زندگی اش را در برابر آنها صرف کرده بود. اما خنده دار است که چطور همه چیز به هم پیوسته است؛ پس از خواندن مقاله، من نیز از این کتاب فکر کردم. جوان جیم بالارد یکی از بسیاری از غربی ها بود که بعد از اینکه ژاپنی ها شانگهای را ترک کردند، تحت بازجویی قرار گرفتند. او در یک اردوگاه نیروهای پلیس بزرگ شد توصیف های او از زندگی، به دلیل شیوه ای که در آن او را ارائه می دهد، بیش از هر چیز وحشتناک است. این به سادگی این بود که: مواد غذایی ناکافی، مجازات های خودسرانه و قتل ها. پس از چند ماه اول، هیچ چیز هیجان زده نخواهد شد. جنگ برای ژاپنی ها بد است و واضح است که آنها از دست خواهند داد. حتی کمتر از قبل غذا می خورند. یک روز، به زندانیان گفته می شود که آنها در یک مکان دیگر به راهپیمایی طولانی ادامه می دهند. آنها این قدرت را ندارند. جیم متوجه می شود، بدون احساسات زیاد، که می میرد. اما یک معجزه رخ می دهد. در آب های تاریک خلیج، فلاش می بیند. یک راه طولانی، اما ناگهان می داند که نجات یافته است. بمب اتمی اکنون تسلیم خواهد شد، نه ماه ها در آینده، و جهنم بیرون می آید. پس از آن، بالارد همیشه دارای احساسات گرم و فازی برای سلاح های هسته ای است. در ادامه، او توصیف بمب افکن های ولکان که در پایه کمبریجشایر در نزدیکی جایی که پس از آن زندگی می کند را می بیند. او تصور می کند که آنها حمل میگواتن، و آنها را کمی بر روی سر خود می دهد. چند نویسندگانی وجود دارند که می توانند من را به عنوان بلاراد بی نظیر منحرف کنند.

مشاهده لینک اصلی
هوم، سه یا چهار ستاره؟ این خوب بود، اما من فکر نمی کنم که دوباره آن را بخوانم. از سوی دیگر، این احساس خاص نمی گوید که این یک کتاب متوسط ​​بود. اما این واکنش روده شخصی این است که من تمایل به استفاده از آن برای رتبه بندی ستاره - چهار ستاره به این معنی است که من می خواهم یا نمی خواهم ذهن خواندن آن را دوباره. پنج ستاره کتابهایی هستند که من احساس نیاز به خود را دارند. بنابراین این یک بررسی سه ستاره است، اما احتمالا یک کتاب بهتر از آن است. توجه: بقیه این بررسی به دلیل تغییرات اخیر در سیاست و اجرای قانون Goodreads حذف شده است. شما می توانید بخوانید چرا من به این تصمیم در اینجا آمده ام. در عین حال، شما می توانید تمام بررسی را در Smorgasbook بخوانید

مشاهده لینک اصلی
من باید به برادرم گوش داد. او در سال گذشته گفت که چون Crash (1973 منتشر شد) قوی شد، حتی اگر منفی، واکنش از من بود، و سپس به معنای J. G. Ballard (2009-2009) نابغه بود. این کتاب نفرت انگیز بود. من تقریبا همه چیز راجع به داستان متنفر بودم. تا کنون نمی توانم شخصیت هایی را که با اتومبیل های خود سقوط می کنند را از دست بدهم و آن بخش که جایی که سوراخ در بدن خونریزی می شود و خون را از جاری شدن متوقف می شود، باید وارد آلت تناسلی راست شود. گاو مقدس. وقتی روی یک ستاره ی تک ستاره کلیک کردم، فکر دیگری نداشتم. اینجا برای شما، بالارد! Hmmpf این رمان دوم من J. G. Ballard (1930-2009) است و من هنوز یک ستاره تنها کلیک کردم، اما چهار به زرد تبدیل شده است. اینجا Ballast !، اما این بار، وای!\n، آن است که با تحسین به استعداد خود را (خدا برادر برادر من برسد او درست است: JG Ballard نابغه است) و آنچه که او در طول اقامت او 3 ساله در کودکی در اردوگاه تمرین Lunghua در شانگهای در طول جنگ جهانی دوم . بله، این رمان درباره بالارد به عنوان یک پسر 11 ساله، پسر یک تاجر بزرگ ثروتمند بریتانیا در شانگهای، که از پدر و مادرش جدا شده بود و مجبور به تحمل 3 سال و زنده ماندن همه در اردوگاه های مختلف شد.این امر کاملا متفاوت از داستان های جنگی که در یک چشم انداز کودک دیده می شود، نثر بالارد است. این بسیار دقیق است اما هنوز تفسیر نشده است. بالارد فقط توصیف می کند که کودک جیم تقریبا بدون احساسات می بیند. تنها جایی است که جیم پاره پاره می کند و فقط در یک جمله کوتاه ذکر شده است. به نظر می رسد که بالارد تماشای خواننده خود را دارد که جیم را از نظر غم انگیز و خطرناک در دیدگاه کودک ببیند، نه بزرگسالانی که دارای تعصبات و تعصبات ساخته شده اند. بالارد انگلیسی بود اما او نه ژاپنی و نه چینی را به عنوان شر و انگلیسی و آمریکایی به عنوان مردان خوب توصیف کرد. در واقع، جیم احساس امنیت بیشتری نسبت به سربازان ژاپنی (که واقعا از دیدگاه بالغان متفقین) نسبت به بودن با بریتانیا یا آمریکایی برخوردار است. سربازان ژاپنی از تسلیم خود نادیده گرفته و غذا می خورند در حالی که او در حال گرسنگی در اطراف شانگهای است، او فکر می کند که سربازان ژاپنی شجاعتر از بریتانیا هستند زیرا شانگهای دستگیر شد، او آرزوی تبدیل شدن به یک خلبان است و فکر می کند دوست جوان ژاپنی او را چگونه به پرواز آموزش خواهد داد | چشم در چشم یک کودک فکر می کنم آن فرانک نه در مخفی، بلکه در اردوگاه کار باز است. جیم حتی اگر 3 سال در Lunghua باقی بماند، نمی میرد. تمایل او برای دیدن پدر و مادرش دوباره بسیار قوی بود که او را به این رویا برگزار کرد و با وجود گرسنگی شدید (که در برنج پخته شده و سیب زمینی شیرین)، بیماری (مالاریا، دیسترانت، عفونت و غیره) تنهایی و سوء استفاده فیزیکی. همانطور که همیشه، این کتاب بهتر از فیلم است. به یاد می آورم که در فیلم، این قسمت خسته کننده در داخل اردوگاه کار اجباری وجود دارد. دلیل این امر آن است که اسپیلبرگ قادر به ضبط این جزئیات کوچک در آن بخش نیست و احتمالا فیلم را تا پنج ساعت دیگر گسترش نخواهد داد. با این حال، پایان دادن به فیلم، به نظر من، بهتر از کتاب است. من نمیخواهم اسپویلر را بگذارم تا به شما بگویم چرا.

مشاهده لینک اصلی
این رمان فوق العاده به نظر می رسد بسیار غیر خطی با دیگر کارهای جادویی / مانیال Ballard است و این جزئیات فوق العاده است. او به زودی تبدیل به یکی از مورد علاقه من تمام وقت می شود \"پرویز خود را به عنوان ترد و کامل به عنوان گراهام Greene است. برای اینکه یک نویسنده نبوی به ریشه هایش بازگردد، تمام راه بازگشت به شانگهای در جنگ جهانی دوم کاملا نابود شده است - این گناه نوعی است که مورد نیاز برای نوشتن محبت شماست. \u0026 amp؛؛ اگرچه من تمام کارهایش را انجام نمی دهم (هرچند که بیشتر از آن)، می توانم با خیال راحت می گویم این یکی است. â € œEmpire از خورشید â € به درگیری از جنگ از طریق چشم یک پسر بسیار معتبر، بسیار مورد علاقه است. مشاهدات او نقطه ای است که او به سرعت برای بسیاری از زمینه های جنگ مفید است. او متوجه می شود که گاهی اوقات تحت پوشش اژدها، دقیقا همان تاکتیک مورد نیاز برای زنده ماندن است؛ او فکر می کند در شرایط غم انگیز، هضم وحشت برای ما به طور کامل، تبدیل شدن به یک شخصیت واقعا فراموش نشدنی از طریق آن همه. مانند \"فرانسه Francoise\" - ایرنه Nemirovsky، درگیری های شخصی Ballard خود در جنگ جهانی دوم embellishes و \u0026 amp؛ جنبه معتبر کتاب را برآورده می کند. اگر آنها از جنگ جان سالم به در بردند (اگر چه، به طور غم انگیز، نیمیرووسیس)، ما کار خوب FINE خود را نداریم. و این جورج گلا بالارد با هیچ نبوت فراگیر نیست. آخرین صفحه (SPOILER !!) بیانیه زیر را مانند نورداداموس مطرح می کند: «روزی که چین دیگر کشورهای جهان را مجازات خواهد کرد و انتقام ترسناک را خواهد گرفت.»

مشاهده لینک اصلی
یک جواهر خاطره. غنی تر از فیلم اسپیلبرگ (هرچند او کار بسیار خوبی با این ماده انجام داد). مسابقه از آغاز تا پایان.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب امپراتوری خورشید


 کتاب تفرقه انسان
 کتاب نفرتی که تو می کاری
 کتاب تفنگت را زمین بگذار
 کتاب مارتین ایدن
 کتاب یادداشت های زیرزمینی
 کتاب ۳۵ کیلو امیدواری