کتاب باباگوریو

اثر اونوره دو بالزاک از انتشارات دوستان - مترجم: محمود اعتمادزاده (به آذین)-ادبیات اقتباسی

Le Père Goriot (تلفظ فرانسوی: [lə pɛʁ ɡɔʁjo]، قدیمی Goriot یا پدر Goriot) یک رمان 1835 رمان نویس فرانسوی و نمایشنامه نویس Honoré de Balzac پیر Goriot داستان غم انگیز پدر است که عشق وسواس به دو دخترش منجر به خرابکاری مالی و شخصی او می شود. با این موضوع تعامل دارد که از اشرافیت جوانی فقیرنشین، Rastignac، به پاریس از استان ها می آید تا ثروت خود را به دست آورد، که با Goriot دوست است و با دخترها درگیر می شود. این داستان بر خلاف پیشینه ای از یک کل جامعه به وسیله جاه طلبی های اجتماعی و شهوت برای پول تنظیم شده است.


خرید کتاب باباگوریو
جستجوی کتاب باباگوریو در گودریدز

معرفی کتاب باباگوریو از نگاه کاربران
بابا گوریو
در خیلی از داستان ها و واقعیت ها وقتی سخن از مادر به میان می آید اورا مظهر فداکاری می دانیم و کلمه مادر برای ما با فداکاری و گذشت بی هیچ چشمداشتی آمیخته شده است .
اما در این داستان با دنیای مردانه ای روبرو هستیم و پدری که تا آخرین لحظه ی عمر خود در فکر دختران ناسپاسش است و همه عمر خود را با فداکاری برای آنها سپری کرده است
فداکا ری چیست؟ در باره آن سخن فراوان است و فداکاری را به عنوان یک فضیلت انسانی می شماریم ،اما در واقع در پس این از خود گذشتگی ها چه چیزی نهفته است ؟
نویسنده کتاب می گوید : اگر در قلب آدمی یک احساس ذاتی نهفته باشد ،آیا این حس غرور ناشی از حمایتی نیست که آدمی بتواند بر آن نسبت به موجودی ضعیف اعمال کند؟اگر عشق را هم بر آن بیفزایید آنگاه به مفهوم بیشمار عجایب روحی پی می برید
در حالیکه انسان در جوانی جرات نگاه کردن به آینه ی وجدان را ندارد سالخوردگی خود را در آن دیده است و این تفاوت این دو دوره اززندگی است .
لذتی که باباگوریو حتی از تصور شادی دخترانش می برد با هیچ حس دیگری در او قابل قیاس نیست ویک نگاه غمگین آنها خون گوریو را منجمد می کرد
تنها زمانی گوریو لب به شکوه از شرایط خود نمود که طبینش سخنان او را هزیانی بیش نمی دانست
ما نمی دانم در پس ظاهر کسی که چون باباگوریو تمام عمر خود را صرف فداکاری برای عزیزان کرده است چه اندیشه ای وجود دارد
آیا زمانه و قرن فضیلت شمردن فداکاری ها به پایان رسیده است ؟ و آیا انسان حق دارد که عمر محدود خود را صرف آسایش و رفاه و خواسته های دیگران نماید ؟
بی شک در پاسخ دادن به این سوالها باید لذتی را که عاشق از فدا ساختن خود برای معشوق می برد در نظر بگیریم

مشاهده لینک اصلی
@ نبرد دانشجوی تنگدست با پاریس اگر خوب توصیف شود یکی از دراماتیک ترین مضمون های تمدن ما را ارائه می کند.@
رنگ باختن ارزش های انسانی و تحت تاثیر قرار گرفتن همه انواع ارتباطات انسانی از عشق گرفته تا روایط پدر فرزندی در پی غلبه ارزش های سطحی اجتماعی( پول، شهرت، تجمل و..) خطریه که همه جوامع رور تهدید میکنه؛ ما به وضوح این شرایط رو تو جامعه امروزمون میبینیم.
سیاست های هشت سال 84-92 منجر به ایجاد یک طبقه نوکیسه تو جامعه شد که فارغ از اتلاف منابع کشور، اثر به مراتب اسفناکتری بر اخلاق و ارزش های انسانی جامعه گذاشت. تعریف شدن آدم ها بر اساس دارایی ها به قدری پررنگ شد که آدم هایی که باورمون نمیشد رو هم به ورطه فساد کشید.

شخصیت پردازی جوان دانشجو و زن های پاریسی به نحو احسن انجام شده و علیرغم عجیب بودن برخی اتفاقات، داستان کاملا باورپذیره.
داستان صرفا از دید ی متنقد فضای جامعه تعریف نمیشه و شما طی داستان قدرت و کشش جاذبه های این فضا ( تجمل ظاهری، باطنی پر از غصه های دردناک) رو درک میکنی؛ به نظرم یکی از مهمترین نکات قوت کتاب همینه که زوال اخلاق جامعه رو
داخل همون فضا حس میکنی نه از پس شنیدن موعظه یا قضاوت انتزاعی.

مشاهده لینک اصلی
کلاسیک زیبا که هر کس دوست دارد اما نه برای من. دوست داشتمPeau de chagrin @ - توسط بالزاک - بهترین مقاله من در دانشگاه. یک شرم واقعی در این رابطه و باید اعتراف کنم که من را از بین می برد. همه می توانم بگویم این است که سلیقه ها با زمان تغییر می کنند ...

مشاهده لینک اصلی
@ ارواح درخشان نمی توانند مدت زیادی در این دنیا ایستادگی کنند. چگونه می توان احساسات بالا را در واقع با یک جامعه متوسط، کم و سطحی ترکیب کرد؟

مشاهده لینک اصلی
در حالی که مستند سازی من در مورد این رمان، من فکر کردم که یک نوع مطالعه اجتماعی زولین را پیدا کنم. اما پدر گوریوت به خوبی و کاملا جدا از تمام قرائتهای قبلی من است که از قرن نوزدهم است. این رمان بلزاک، بیست و دومین دوره ی کمدی انسانی و مجموعه \"صحنه های زندگی خصوصی\"، ماجراهای یوجین د Rastignac، نجیب زاده جوان را از استان خود بازگو می کند با پایتخت فرانسه مواجه شد. اقامت در Vauquer بازنشستگی متوسط، جاه طلبی دانشجویان این است که در جهان سالنها، توپها و شبها در اپرا، بین مارپیچ و یا یک کلیسا نشسته باشد. Eugène با تأکید بر ارتباط دور و نزدیک خود با مادام داو بوثانت، در نهایت تحصیلاتش را به نفع این جهان متشکل از بهترین جامعه پاریس که از آن او به عنوان عزیز جدید تبدیل خواهد شد، رها خواهد کرد. بنابراین یادگیری جالب تر خواهد بود: از برچسب بسیار پاریسی، چیزی که به خانم بگویید، چه چیزی را نادیده بگیرد، چقدر هزینه یک کلاه گیس پودر ... ماشین Eugène آماده است تا هر کاری را انجام دهد، حتی برای خراب کردن بازی، به درخشش و خوشحالی خانم ها. وقتی او متوجه شد که دو نفر از آنها، آناستازیا و دلفین، در واقع دختران پدر Goriot، یک ورمیشن سابق است که همچنین در Vauquer بازنشستگی غم انگیز است، نخواهد بود. دومی که از اذیت و آزار دیگر ساکنان رنج می برد، در شبه بدبختی زندگی می کند. در واقع، خواننده به سرعت متوجه می شود که پیر مرد عشق پدرانه را به جنون می اندازد، که از دست دادن او خواهد بود. ما موازی تاریخ ووتین را دنبال می کنیم، یک کاروان سابق از زندان تحت نام ترمپه لا مورت فرار کرد که یادآور ژان والژان است. در سراسر رمان، خواننده با دو تناقض بسیار خشن مواجه است: جهان دنیوی و پر زرق و برق پاریس، جایی که دختران فقیر زندگی می کنند، و زندگی بد آنها از پدرشان. این دو جهان با یکدیگر با یکدیگر روبرو خواهند شد. همانطور که پدر گوریوت در انتهای این کتاب می گوید: \"دختران من معاون من بودند.\" سبک ادبی بسیار زنده است و خواننده را با \" زنده. نویسنده با خواندن سوالات و یا اظهار نظر در مورد مسافرت ها یا ماجراهای خود، با خواننده ارتباط برقرار می کند، که باعث می شود خواننده آن را به نمایش بگذارد. احساس کردم خواندن آن این است که بالزاک نوعی اقتدار را بر من تحمیل می کند، همانطور که بسیار واضح گفته بود که اگر من پاریسی نبودم و در آن زمان زندگی نکرده بودم، نمیتوانستم بفهمم در عمق رمان. پس از ثبت نام در بالزاک، من تعجب می کنم که آیا این نویسنده به شخصیت اصلی خود چیزی نگفته است یا نه، زیرا وی والتر اسکات (نویسنده و مدل مورد علاقه بالزاک) را خوانده است. ) و برای کمک از خواهر و برادر دوستش Laure درخواست می شود (خواهرزاده های مورد علاقه بالزر نیز به نام لور). توصیف ها مختصر و نه به همان اندازه در برخی از رمان های دیگر دوره مشابه هستند. من به خصوص از توصیف خانه Vauquer و مرزهایش فکر می کنم. این ها تصور می کردند که تماشاگر صحنه مکث کرده است. وقتی که بالزاک از شخصیت های ثانویه اش صحبت می کند، او با نوعی سارکاسم صحبت می کند، همانطور که در مورد \"زیبایی\" ویکتورین تیللفر صحبت می کند و می گوید \"او با همسایگی زیبا بود\". ، اولین بلزاک من، واقعا میل به پیوستن به سری کمدی انسانی را به من داد. پرتره از گاهی اوقات بی رحمانه ها، روابط نوآورانه بین شخصیت هایی که هر دو مضحک و خسته کننده هستند، پدر Goriot شهادت زیبا از دوران احیا شده است.

مشاهده لینک اصلی
بررسی اصلی ارسال شده در اینجا این کتاب به من مراجعه کرد. منظورم این است، فک در کف، خم شدن به عنوان خوانده شده، نوع کف من. چه کسی می دانست بالزاک می تواند اینقدر قابل دسترسی باشد؟ من این کتاب را به طور کامل انتظار داشتم که از طریق آن مبارزه کند، همانند مطالعات گذشته من با Middlemarch، و در عوض من خودم را کاملا از این درام تحسین کردم. و خود بالزاک، به عنوان راوی داستان پدر Goriot، آن را یک درام می نامد، اگر چه او به زحمت توضیح می دهد که آن کاملا همان است که درام های دیگر از زمان است. کلمه درام تا حدودی متاثر از دیر است؛ در این روزها از ادبیات دلفریشی استفاده شده است. اما باید این کار را دوباره در اینجا انجام دهیم، نه به این دلیل که این داستان در معنای محدود کلمه بسیار چشمگیر است، اما شاید بعضی از اشک ها قبل از اینکه از بین بروند، ممکن است به داخل آن برسند. پدر Goriot توسط Balzac داستان متمرکز در اطراف دو شخصیت - پدر Goriot و یک دانش آموز حقوق جوان به نام یوجین Rastignac. آنها به خاطر داشتن یکی از چندین پناهنده در یک مقدس قابل احترام، در صورت کمی ترسناک، شبانه روزی در پاریس، فرانسه می دانند. Goriot پدر دو دختر ازدواج کرده است، و Rastignac است، به هزینه پدر و مادرش و دو خواهر، تلاش برای ازدواج با جامعه و ثروت، - اما با احترام، این درام همه چیز را - قتل و فریب از طریق شخصیت Voutrin، ترفند مرگ. این طنز است - صحنه ای کامل است که من را به روزهای مدرن خود بسپارد. سونوپ سگ â € œshizzleâ € لحظه - Balzac صحبت در مورد چگونه دیوراما به تازگی منتشر شده است، ، مورفوم â € œoramaâ € به انتهای کلمات تصادفی â € \"مانند Goriot-orama اضافه شده است. یک صحنه کامل در میز شام وجود دارد که در آن کلمات در مورد کلمات شنیده می شوند و حتی بعدا در کتابی اشاره می شود که با صدای بلند خندیدم و لذت بخش شدم. این فاجعه است - نتیجه پدر گوریوت و رابطه دخترانش یکی است که همانطور که پیش بینی می شود، بالزاک، اشک هایش را می بخشد. این نمایش هر دو طرف خوب و بد شخصیت انسانی را ارائه می دهد و تفسیر جالبی در مورد موقعیت ها و احساساتی که هنوز هم امروز مطرح می شوند را نشان می دهد. روزی خواهید دید که خوشبختی بیشتر در شادی دیگران نسبت به خودتان است بالزاک قلب انسانی می تواند اینجا و آنجا محل استراحت را از بالاترین قد و قامت محبت بیابد، اما ما به ندرت در شیب تنزل پایین تنفر متوقف می شویم - بالزاکی می خواهم بیشتر به نقل قول ها بروم و چقدر چیزهایی که من بر روی Kindle من برجسته شده است - اما بعد از این همه بررسی تنها نقل قول نقل قول تکرار می شود، زیرا تعداد کمی از آنها وجود دارد. من باید شما را تشویق کنم تا این کتاب را بیرون بیاورم و آن را بخوانم - امیدوارم که آن را همانطور که من داشتم جذاب کنم. چنین داستان باور نکردنی از تراژدی زندگی.

مشاهده لینک اصلی
خوب است که در مورد تاریخ رمان مطالعه کنید - اینها ظاهرا پدر بنیانگذار هستند. شاید اگر آن را بخوانید و هیچ کاری برای یک هفته انجام ندهید، تجربه من متفاوت بود، اما اغلب خودم را ناراحت کردم تا نگرانی های پاریس در قرن نوزدهم را تحمل کنم. به همین ترتیب، احساسات من در مورد این یکی مخلوط است، مانند سال گذشته استندالز قرمز و سیاه. من عاشقانه های متنوع، اعلامیه های مربوط به رفتار همه مردان جوان، همه زنان در پاریس را دوست دارم. به نظر میرسد که به نظر میرسد کاملا تعریف شده است، همیشه خواستار سگهای مشتاق به نظر میرسد، همانطور که هر روز یک صفحه از عقلانی را که برای اولین بار از من زده شد، پیدا میکند. دوست دارم برای خواندن مقالات توسط بالزاک، یا حتی مجموعه ای از بینش ها در مورد طبیعت بشری که از 100 میلیون رمان خواسته شده است. گاهی اوقات به این نکته در گرسنگی واقعیت یادآوری شدم: یک مانیفستی که دیوید شیلدز پاک می شود و می گوید که او فکر می کند که رمان ها سیستم های پشتیبانی از زندگی برای تفسیر فکری خرد / موضوع هستند. اغلب اوقات از طریق نمایش دراماتیک خجالت زده شدم، همیشه مطمئن نیستم که کجا بود و چه اتفاقی افتاده است. (نام / نام خانوادگی شخصیت های بیش از حد بسیاری از @ V @ برای من شروع می شود؟) خواندن این، روشن شد که چقدر ما خوانندگان مدرن (به عنوان مثال @ I @) بر شکاف فصل و فضای سفید بین بخش و یا حداقل روشن انتقال بین صحنه ها. در این مرحله، یک صحنه به پایان می رسد، در پاراگراف بعدی یک شخصیت در سراسر پاریس حرکت نمی کند بیش از یک بازگشت سخت. این نوع از چیزی نیاز به توجه دارد، من شاید همواره به آن پرداخت نکرده ام، بخاطر این که من در این زمینه به دنبال کوهنوردان اجتماعی جوان درگیر حرکت به سمت بالا حرکت نکرده ام؟ شخصیت های عنوان بدون قید و شرط عشق به دختران خود را بی قید و شرط در حال حرکت است، و شاید نیز بیشتر از سخنان بالزاک که مسیحی مانند آن است. اما دخترانش من تقریبا نتوانستم ببینم - و اگر شخص را خیلی خوب نبینید، این شخصیت تقریبا پیچیده است؛ زیرا خوانندگان آن را می بینند که شخصیت ها را ضربان قلب و نفس می دهد. بنابراین: شایستگی zingers خرد در سراسر، دوست دو شخصیت اصلی مرد، فکر می کنم کمتر از شخصیت های جزئی (حتی تقلب مرگ)، به طوری که توسط طرح، مشغول بود، و همیشه مطمئن شوید که چه چیزی در بیت های دراماتیک پایین افتاده است. هفت ستاره برای توزیع های گوناگون، اما شاید 3.25 ستاره به طور کلی، با احترام به ادراک نویسندگان و فروتن بودن برای توانایی های من به عنوان یک خواننده قرن 21st قربان.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب باباگوریو


 کتاب خشم
 کتاب طوفان شمشیرها (جلد اول)
 کتاب ماه پنهان است
 کتاب ساعت ها
 کتاب فاوست
 کتاب سیذارتا