کتاب بیلی بتگیت

اثر ادگار لارنس دکتروف از انتشارات قطره - مترجم: بهزاد برکت-ادبیات اقتباسی

بستر اجتماعی بيلی بتگيت محله‌ی برانکس است، جايگاه فرودستان نيويورک؛ اما اين فرودستی الزاماً حديث فلاکت نيست زيرا اين مردم تهيدست آرزوهای بزرگ دارند و می‌خواهند ثروتمند و خوشبخت باشند، از اين‌رو آنان هم به دنبال تحقق رؤيای آمريکايی هستند، گيرم دستيابی به اين رؤيا از راه خلاف و جنايت و خون و مرگ ممکن شود. بنابراين مردم برانکس فقيرند اما مصيبت‌زده نيستند، بی‌پناهند اما دل‌مرده نيستند. اصل مسلم برای‌شان جنگيدن برای رسيدن به خواسته‌های‌شان است، پس مهم نيست چه هستند، مهم اين است که چه می‌خواهند باشند. در نوع نگاه آن‌ها به زندگی، واقعيت مناط اعتبار نيست بلکه آرزوها، خيال‌بافی‌ها و رؤياها حقيقت زندگی‌اند. در حقيقت، دکتروف پس‌زمينه‌ی اجتماعى سخت و واقعى را ‌تا آن‌جا که تحريف، بی‌هويت و خنثى نشود، شاعرانه می‌بيند و در حقيقت درک جهان مدرن از واقعيت را به دوران پسا‌مدرن می‌برد، و از اين منظر است که بيلی بتگيت را می‌توان يک رمان پست‌مدرن دانست


خرید کتاب بیلی بتگیت
جستجوی کتاب بیلی بتگیت در گودریدز

معرفی کتاب بیلی بتگیت از نگاه کاربران
وقتی کتاب خیلی خوبی از نویسنده‌ای می‌خوانم یک تصویر بزرگ از او در ذهنم ایجاد می‌شود و ستون بلندی از توقعات و انتظارات. به خودم می‌گویم او نابغه است. درست مثل وقتی که «رگتایم» را خواندم. و شخصیت هری هودینی با وجود تکثر شخصیت‌ها هنوز توی ذهنم هست.

بیلی بتگیت در نگاه من شخصیت ماندگاری نیست. یعنی آن‌طور که بشود بعدها به یادش آورد. مخاطراتی که برای بیلی اتفاق می‌افتد هر چند برای یک پسر نوجوان زیادی بزرگ و زیادی مصیبت‌بار است اما نمی‌توان بیش‌تر از باقی شخصیت‌ها برایش دل سوزاند. برخورد او با ماجرای کتاب چندان مخصوص و ویژه نیست. او به یک گروه تبهکاری وارد می‌شود، از انجام دادن مأموریت‌های پیش‌پاافتاده به مآموریت‌های بزرگ می‌رسد، عاشق زنی بلوند می‌شود، مادرش را ترک می‌کند و از یک حادثه کشتار جان سالم به در می‌برد. این‌ها هر چند حوادث ساده‌ای نیستند اما خواننده در کتابی با این طرح و داستان، انتظار کمی خون و خونریزی را دارد. بعد از خواندن رگتایم دو کتاب دیگر از دکتروف خوانده‌ام و همچنان لذت خواندن آن اولی برایم مخصوص و بی‌تکرار است.

مشاهده لینک اصلی
189. Billy Bathgate – E.L. Doctorow
در دوران رکود اقتصادی تاریخی، در سال های 1930، در محله ی فقر زده ی برانکس نیویورک، گانگستری به نام داچ شولتز، پسرکی را در خیابان میبیند، که با همسالانش شعبه بازی میکند، او به عنوان دستخوش، یک اسکناس ده دلاری به او میدهد. از آن لحظه به بعد، پسر، بیلی باتگیت، با زندگی داچ شولتز و دار و دسته اش، گره میخورد. بیلی، بعدها مشاهدات و تجربه های شگفت آورش در زندگی، جنایت، عشق و مرگ در میان گانگسترهای نیویورک را، در این کتاب مینویسد. سبک رمان حاضر بی شک، پست مدرن است. بازگشت رندانه و شوخی آمیزی به شیوه ی نگارش گذشته از یک طرف، و حال و هوای رمانهای گانگستری قرن بیستم از سوی دیگر. ا. ش

مشاهده لینک اصلی
این رمان پیکارسکی در مورد Bronx-born â € œBilly Bathgateâ € Behan، یک urchin خیابانی و فرزند ارشد برای هلند Schulz هلند، به یاد ماندنی خیابان های سخت قریب به اتفاق از اوایل 30s، اما موفقیت اصلی آن صدای راوی اول شخص است ، \"بیللی بوتگیته\" خودش. بیللی به عنوان ناخودآگاه ادبیاتش، به طور طبیعی صحبت می کند، با ضربه محکم و ناگهانی و طنز صحبت می کند. او خیابان ها و ماجراهای خود را به طوری که یک پسر هوشمند از سن او آنها را می بیند توصیف می کند و به زودی خواننده را هر دو باور قابل اعتماد از شخصیت او و اعتبار او را به عنوان یک راوی متقاعد می کند. با این حال، هنگامی که Doctorow این توهم را با موفقیت ایجاد کرده است، او صدای روایت و درک ما از آن را به نحوی قابل توجهی بلندپروازانه می کند. در انتهای یک فصل مهم، ساختار حکم بیلیس پیچیده تر می شود، استعاره های او پیچیده تر است، اما Doctorows آنها را به طرز شفاف تغییر می دهد، او زبان را به طور کامل به شکل شخصیت نگه می دارد، که ما به زودی متوجه می شویم که ما گوش دادن به یک بازتابنده، بیلی قدیمی تر به خاطرات دوران کودکی خود می اندیشد. Doctorow هرگز به ما نگوید؛ او همه چیز را با یک تغییر سبک از سبک می کند. یکی دیگر از فضیلت کتاب - چیزی که باید همه رمان های خوب گانگستر باید داشته باشند - صحنه های زنده و خشن از جنس و خشونت است. همانطور که هر کسی سعی می کند می داند، نوشتن درباره جنسیت و خشونت دشوار است. همه به راحتی می توان آن را به بالینی، مکانیکی لغزش، تا به زودی هر صحنه به نظر می رسد همان. با این حال، در دست Doctorows، هر شرح منحصر به فرد است و با آن هیجان متمایز همراه است. این که آیا این دو بدن جوان در گلدان یک زمین کشور خراب می شوند، یک جمجمه در یک طبقه کارد و چنگال به پا می شود، یا پایهای در سیمان بر روی یک قایق بادبانی گانگستر، بوی بوی می دهد، ما عرق و خون را می سوزانیم، احساس می کنیم گل حفاری - سیمان hardenâ € \"بین انگشتان پا ما. تنها چیزی که من در مورد کتاب نداشتم پایان بود. Doctorow آرزوی نتیجه گیری از دایره کلاسیک کلاسیک: برای پایان دادن به همان خیابان و همان توصیفی که با آن شروع کرد. او آرزوی نویسنده خود را در اختیار داشت، اما به نظر من، او مجبور شد تا شکل کتاب را خشنود کند تا بتواند چنین کاری را تمام کند. اما این فقط یک تحریک کننده جزئی است و از زیبایی و قدرت کتاب نمی کاهد.

مشاهده لینک اصلی
(به روز رسانی 1/8/17) پس از اینکه اخیرا در طول چند سال گذشته از Empire of Boardwalk تماشا کردید، من برای برخی از فعالیت های گانگستر 1920s / 30s خلق شدم و بیلی بوتگیت به خوبی سوزش می کرد. این بیشتر از یک داستان در قرون وسطی است که مخالف خشونت و جنایت شبهنظامی است، هرچند که این مقدار زیاد است. هلندی شولتز، یک بوتلگر زندگی واقعی و دونده اعداد که کل برونکس را کنترل می کند، تقریبا یک دیوانه و من نا امید شده است که او به سختی در Boardwalk ذکر شده است. او به نظر می رسید مانند یک شخص جذاب و در حال حاضر من علاقه مند به خواندن بیشتر در مورد او، و همچنین @ حسابدار خود را، @ ریاضی نبوغ @ Abbadabba @ برمن، که کمک شولتز با شماره racket.But داستان در مورد این است که - و روایت توسط - بیلی جوان داستانی که فقیر در برونکس بزرگ شده بود تا یک روز Schultz، یک قهرمان محلی برای بسیاری، متوجه بیلی زنگ زدن در مقابل یکی از انبارهای خود بود و به نام او @ پسر توانا @ که اساسا awed و بیلی به این نکته اشاره کرد که کل هدفش در زندگی، نزدیکی هلندی و خدمه اش بود. این زمان بزرگ بود. این داستان کمی در مکان ها جا افتاده است، با جزئیات کمی در زندگی خانوادگی بیلیز جوان، اما به طور کلی این یکی از بهترین و زیباترین نوشته های داستان تاریخی بود که در آن می خواندم، با انفجار تکان دهنده ای از خشونت که می تواند از شولتز در هر لحظه Doctorows یک اسطوره ماهر، به نقطه ای که در آن زمان من به طور کامل به داستان جذب شد، واقعا دیدن و احساس آنچه در آن بود مانند زندگی در برونکس در 30s. حالا من مشتاق خواندن Doctorow.4.0 ستاره است.

مشاهده لینک اصلی
زمان بازگشت به رمان Doctorows ... E.L. Doctorow یک آمریکایی عالی بود ... من از دست دادن صدای او، خرد او ...

مشاهده لینک اصلی
حقیقت ساده هیچ کس نمی نویسد داستان تاریخی مانند Doctorow می کند. مانند Ragtime، مانند کتاب دانیل، مانند هومر \u0026 amp؛ لنگلی، بیلی بوتگیت خواندن فوق العاده ای است که نه تنها یک داستان شخصی را می گوید، بلکه یک دوران را به تصویر می کشد، به طوری که شما بی نظیر هستید اما کاملا به عاشق شدن آن دوران می پردازید. این یک داستان در حال آمدن است، اما برخلاف بسیاری از داستانهایی که در این مورد به چشم می خورد، بیلی بوت گیت در یکی از پرطرفدارترین صداهای روایت به وجود می آید که این طاقچه را فریب می دهد. بیلی، برای همه شهود و دغدغه اش، کسی است که ما با آن همدلی نداریم، اما با رومانتیک بودن. افکار او، اعمال او، انگیزه های او ممکن است نوجوان باشد، اما آنها را به سوی خود جذب می کنند، که فقط نفس کشیدن را از بین می برد، اما به ما اجازه می دهد که جذابیت زندگیمان را به دست بیاوریم. ما می دانیم از شرکت های جنایی، ما نمی توانیم کمک کند، اما هلول شولتز و خدمه او را رد کرد. برای من، این علامت نابغه است، این فریب ظریف با کلمات است که باعث می شود که ریشه برای مرد بد بدست آید. این یک کتاب عالی بود. آن را برای صدای خواندن، برای داستان های نزول، اما به موقع، و بالاتر از همه برای بشریت.

مشاهده لینک اصلی
این کتابی نیست که من بخواهم خودم آن را بخوانم، حتی اگر از داستان های تاریخی و داستان های آستان قدیم لذت ببرم. من فقط به گانگستر علاقه مند نیستم و یا درباره چیزی که تصور می کردم خواندن خشونت گرافیکی زیادی است. اما از آنجایی که کتابخانه من خواسته بود که این کتاب را بخواند تا به افتخار نویسنده که در اوایل سال جاری جان خود را از دست داد، به آن ملحق شوم. به من شگفت زده شدم، با زندگی گانگستر و سلسله مراتب درون آن، جذاب شدم. و من هیچ مشکلی با خشونت نداشتم که حتی شایعتر و گرافیکتر از آن چیزی بود که من در برخی از اسرار جنایی که خوانده بودم پیدا کردم. در عوض، با یک مشکل دیگر که هرگز پیش بینی نکردم، در مورد سبک نوشتن مواجه شدم. من تقریبا متوقف خواندن کتاب به دلیل آن در اوایل به عنوان صفحه بیست و پنج. اما من برای یک باشگاه کتاب، که من خوشحالم می کرد، ادامه دادم، حتی اگر این کتاب دور از تجربه خواندن ایده آل برای من بود. این داستان در تابستان 1935 اتفاق می افتد و در ابتدا توسط یک جوان 15 ساله به نام بیلی بوتگیت گفته می شود. او داستان را از یک زمان، جایی در آینده می گوید، زمانی که یک بزرگسال بود، به دنبال چند ماه است که زندگی اش و زندگی کسانی که در هنگام پیوستن به باند هلندی شولتز تغییر کرده است، تغییر کرده است. بیلی با مادرش که در منطقه فقیرنشین برونکس زندگی می کند، زندگی می کند، حتی اگر او نام یکی از خیابان های این منطقه را پیدا کند - خیابان Bathgate. پدرش در اوایل خانواده اش از خانواده بی خبر بود، بنابراین بیلی هرگز شخصیت مردانه ای نداشت که به جای ناراحتی از شخصیت های هلندی شولتز، که از دور در طول قطره های آبجو در منطقه تحسینش می کرد، نگاه کند. بیلی می داند که این گانگستر که برای خود ساخته شده است از برونکس آمده است، درست مثل بیلی، شاید شاید بیلی بتواند چیزی از خود بسازد. او احساس می کند که می تواند این کار را با پیوستن باند شولتز انجام دهد، اگر تنها بتواند راهی برای ورود به آن ایجاد کند. و او موفق شد، پس از یک طرح خوش شانسی که عصب ده مردان دو برابر اندازه اش بود. روایت به این نتیجه می رسد که بیلی از درون بیرون می فهمد که چه چیزی زندگی گانگستری است، بیشتر آن دور از زرق و برق و بسیار خطرناک است. در این زمان، هلول شولتز از فدرال ها پنهان شده بود که می خواست او را برای فرار از مالیات بازداشت کند، یک جنایت جسورانه برای مجازات او، با توجه به میزان قتل هایی که وی مسئول آن بود. نقش Billys در باند به تدریج مهمتر می شود، زیرا شولتز در لام، نیاز به یک جفت پا برای اجرای دستورات و مجموعه ای از ظاهرا بی گناه و ناشناخته ای از چشم ها و گوش ها دارد تا هر گونه اطلاعاتی را که در تکالیف به دست آمده است، گزارش دهند. اما با مسئولیت های اضافه شده و قرار گرفتن در معرض ضعف هایی که مردم از آن پنهون می کنند، بیلی به نتیجه گیری هایی در مورد این زندگی مبهم که برای او امضا شده است، می گوید، زندگی ای که شخص نمی تواند از دست بدهد، در حالی که هنوز زنده است. او می بیند که بین وفاداری به یک مرد نفرت انگیز که او به طور متفاوتی تحسین می کند و نفرت دارد و وفاداری به خودش دارد. این منجر به تصمیمات خاصی می شود که مسیر زندگی هرکسی، چه بی گناه و چه مجاز، را تغییر خواهد داد. پس چه عواقب این کتاب چیست؟ ابتدا داستان به جزئیات تاریخی غنی بود، نویسنده به طور معقول ساختن این جهان را به نقطه ای می رساند که هرگز از آن دوره زمانی که در مورد خواندن آن خواسته بود، از آن دور نشدم. من احساس کردم که من در آنجا زندگی می کنم، با استفاده از تمام حواس خود نویسنده برای نوشتن، به ارمغان می آورد مناظر، صداها، بوی، بافت، و طعم زندگی گانگستری شرق ساحل را به زندگی است. نویسنده حتی فقر را به نظر می رسد عاشقانه و با شکوه، در حالی که چشم انداز شهر داخلی را بر اساس یک بنیاد در حال فروپاشی مردم محله ایجاد می کند. و تا آنجا که به دقت تاریخی میرسد، این داستان بیشتر آنچه را که در زندگی واقعی اتفاق افتاده به هلندی شولتز و همکارانش پی میبرد، و تنها به خاطر داستانهای خوب، از حقیقت غافلگیر شد. من این را می دانم زیرا به دنبال داستان های پیشرفت کرده ام در مورد شخصیت های مختلف جستجو می کنم. کدام من را به یکی دیگر از این کتاب منجر می شود - تعریف غنی از مردم در آن، هر دو داستانی و واقعی. بیلی، یک شخصیت داستانی، همه چیز و همه را رصد می کند، همه آن را به مولکول گذشته تجزیه می کند. هر کس انگیزه، احساسات، رویاها، نیازها - هر دو آشکار و پنهان - مقدار زیادی وقت صفحه را به خود اختصاص می دهد، مردم را به افراد و نه فقط کلیشه ها تبدیل می کند. و این واقعیت که تعدادی از کاراکترها غیرقابل پیش بینی هستند تنش واقعی را به داستان می اندازند و باعث می شود خواننده متوجه شود که چقدر محکم Schultz می تواند قبل از اینکه فریاد بزند، زخمی می شود، که یک خطر واقعی است، زیرا زمانی که او فریب می دهد، تمایل به مرگ. بنابراین حالا برای منفی. از ویژگی های شگفت انگیز کنار گذاشتن، مردم در این کتاب با خون به دستان خود، برای اکثر موارد، بدون خونریزی بود که از منظر بیلیس دیده می شد. ذهن تحلیلی او هرگز به من اجازه نداد چیزی برای آنها احساس کند یا احساساتی از آنها بگیرد که به طور مؤثر از منافع آنها منحرف شد. همین امر برای بیلی است که اعتراف می کند که احساسات را احساس کند، اما از راه دور، به طوری که احساساتش اشیا در نمایش بود ...

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب بیلی بتگیت


 کتاب ناکامل
 کتاب ظرافت جوجه تیغی
 کتاب زوربای یونانی
 کتاب در بهشت پنج نفر منتظر شما هستند
 کتاب رذل
 کتاب منسفیلد پارک