کتاب جنگ دنیاها

اثر اچ جی ولز از انتشارات آفرینگان - مترجم: رضا مرتضوی-ادبیات اقتباسی

موجودات فضايي هميشه براي انساني كه در كرة خاكي زندگي مي‌كرد جزو معماها و اسراري بود كه دربارة آنها دوست داشت بيشتر بداند. در اواخر قرن نوزدهم ميلادي، حتي به مخيله هيچ انساني خطور نمي‌كرد كه موجوداتي هوشمندتر از انسان‌هاي كره زمين با دقت و هوشياري، دنياي انسان‌ها را مدت‌هاست كه زير نظر گرفته‌اند. آنها مانند كسي كه به تماشاي موجودات ميكروسكوپي در حال رشد درون يك قطره آب نشسته، انسان‌هاي از همه‌جا بي خبر را با دقت مطالعه و بررسي مي‌كردند. اين در حالي بود كه انسان‌هاي كره زمين با خوشحالي و بي‌خيالي روي اين كرة خاكي رفت و آمد مي‌كردند و به خيال خودشان بر ديگر كرات كهكشان غلبه پيدا كرده بودند. هيچ كس كرات ديگر را خطرناك نمي‌دانست و به احتمال وجود زندگي در آنها فكر نمي‌كرد. با اين همه در پهنه‌هاي بيكران فضا، موجوداتي هوشمند اما بي‌رحم چشم طمع به كرة زمين دوخته بودند و نقشه‌هاي شومي عليه مردمان اين كرة خاكي مي‌كشيدند و آن را به آهستگي و آرامي پيش مي‌بردند.
سيارة مريخ، سيارة سرخ رنگي كه در 64 ميليون كيلومتري زمين قرار گرفته توجه ستاره‌شناسان را به خود جلب مي‌كند. و آن‌ها در جستجوي آن هستند كه بدانند در مريخ زندگي جريان دارد و شهاب‌هايي كه به سمت زمين شليك مي‌شود آيا يك نشانه و علامت از سوي ساكنان اين سياره است؟! فوران‌هاي آتشفشان بر سطح مريخ موجب نگراني دانشمندان مي‌شود آنها در پي يافتن راه‌حلي براي اين موضوع بر مي‌آيند.
جنگ دنياها نشانة تسخير فضا توسط انسان است. رويدادي كه به واقعيت پيوست.


خرید کتاب جنگ دنیاها
جستجوی کتاب جنگ دنیاها در گودریدز

معرفی کتاب جنگ دنیاها از نگاه کاربران
حتی نیمی از داستانهای خودشان که اصلیترین و مهمترین آنها در HG Wells بود، حتی نیمی از آنها را نداشت.

مشاهده لینک اصلی
دوست داشتی آثار هنری. زیبایی رندر شده است

مشاهده لینک اصلی
گرافیک بسیار جالبی از کلاسیک. نوجوانان سالخورده آن را دوست دارند. بهتر از تل کروز تلنگر بود. البته، چه چیزی می تواند بدتر از آن فیلم باشد؟ تنها چیز خوبی بود داکوتا فانینگ بود.

مشاهده لینک اصلی
خیلی خوب! من همیشه می خواستم این داستان را بخوانم، اما من خیلی از خواننده نیستم.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب جنگ دنیاها


 کتاب مجوس
 کتاب بازگشت به خانه
 کتاب دروغ های کوچک بزرگ
 کتاب جعبه پرنده
 کتاب غرور و تعصب
 کتاب دور از خانه