کتاب سیذارتا

اثر هرمان هسه از انتشارات جامی - مترجم: امیرفریدون گرگانی-ادبیات اقتباسی

در اثر هیمن هس، احتمالا سیذارتا معروف ترین اثر است. این داستان زمان بودا را در جهان می گیرد، در مورد یک مرد جوان صحبت می کند و خانواده اش را برای یافتن روشنگری می کشد. با وجود ملاقات با بودا، اگرچه این همدم به سانگا پیوست، جوان سیذارتا مصمم به پیروی از مسیرش بود. سرانجام، پس از تجربه شادی و رنج زندگی دنیوی، سیذارتا سیذارتا توسط حقیقت در کنار یک رودخانه روشن شد. او به رودخانه گوش فرا داد و در آن همه اشکال زندگی یافت. او "دهرما" را در رودخانه دیده بود و تمام بشریت را روشن کرد. با سیذارتا خواننده احساس خواندن یک کتاب مهایانا را داشت، اما با ادبیات شعری شاعر و توصیف ظریف یک نویسنده. در این مقاله به بررسی این کار می توانیم بگوییم که حکمت را می توان در بسیاری از موارد در نظر گرفت، بالاترین حقیقت را می توان در معنی مختلف مهارت بیان کرد.


خرید کتاب سیذارتا
جستجوی کتاب سیذارتا در گودریدز

معرفی کتاب سیذارتا از نگاه کاربران
آیا تا به حال به شما اتفاق افتاده است که شما ایستاده، با یک دیدگاه با شکوه و نفس گیر، در تنهایی، و باد قوی شما را در چهره به شما حمله می کند؟ شما سعی می کنید باقی بمانید، با چشم بسته و سپس یک لبخند غیر ارادی می آید در سراسر چهره شما؟ این کتاب همانند آن بود.

مشاهده لینک اصلی
هرمان هس می نویسد که سخنان او خداباور است، اما من به خدا اعتقاد ندارم ... و در بیشتر موارد من فکر می کنم خدا خسته کننده است. من اعتقاد دارم که اکثر مردم این کتاب را دوست دارند، زیرا فکر می کنند اگر خجالت زده باشند، گنگ می شوند.

مشاهده لینک اصلی
معنی زندگی چیست؟ من نمی دانم، و شما نمی خواهید پاسخ در این کتاب را پیدا کنید، اگرچه Ive خواندن برخی از بررسی از خوانندگان که ادعا زندگی خود را تغییر داد، بنابراین شما بروید.

مشاهده لینک اصلی
** هشدار اسپویلر ** هنگامی که من سیذارتا را برداشتم، منتظر چیزی کاملا متفاوت بودم. زندگی بودا در فهرست چیزهایی است که من به طور کامل از آن اطلاع ندارم (فهرستی از ورزش، کسب و کار، کامپیوتر و غیره)، انتظار داشتم داستانهایی را که مادربزرگم به من گفته بود، از زمانی که من کودک بودم، میشنیدم. از آنجا که سیذارتا نام سابق گوتاما بودا است، من فکر کردم این بیوگرافی اوست. از این رو، به خصوص در بخش هایی درباره کمال، خیلی تعجب کردم و گیج شدم. من می دانم حس می کنم که مادربزرگم جزء هایی راجع به بودا در مورد نیازهای بدنی اش به 6 سالگی نمی دانست، هنوز هم خیلی گیج شده بودم. باید اعتراف کنم که نمی توانم درک کنم که این رمان با سفر روحانی یک مرد هندی به نام سیذارتا در طول زمان بودا، تا پایان پایان این رمان، معامله می شود. برای روشنگری برهمین جوان، پر از وعده، که توسط همه عاشق شده است، همه چیز را که باید به دنبال آن است را ترک کند. او تا حد زیادی ناراضی است و سفر می کند تا با سامان ها زندگی کند و برای چندین سال یک زندگی پر از زرق و برق داشته باشد. او با متفکر روشنگر، گوتاما بودا (معامله واقعی) ملاقات می کند و بیشتر به زندگی در شهر می پیوندد. او چیزهایی را که او در سالهای خود به عنوان سامانا محروم کرده است تجسم می کند، هنر عشق را از کمالال کویتسا بزرگ می آموزد و پول را به عنوان یک تاجر می کشد. پسر جوان، که گفت که تنها استعداد او بود، روزه گرفتن، انتظار و تفکر بود، همه اینها را از دست می داد تا از بزرگترین لذات زندگی لذت ببرند. در میان تمام این تمایل سیذارتا به دانش بسیار دور از ذهن نیست. او همه چیز را در کنار رودخانه دوباره می میراند، از آن یاد می گیرد، گوش می کند. او رشد می کند تا ارزش تمام آن هدایای طبیعت را که قبلا به عنوان مایا (توهم) رد کرده است، تحقق بخشد، صلح را تجربه می کند که او هرگز قبل از آن احساس نکرده و در نهایت به آنچه که همه می خواست، روشنگری می رساند. پروس بسیار شگفت انگیز است! این کتاب همچنین حاوی برخی از نقل قول های بسیار قابل توجه و معنی دار مانند: \"هنگامی که کسی در جستجوی است،\" سید هارته گفت: \"به راحتی اتفاق می افتد که او تنها چیزی را که او می خواهد می بیند، می بیند؛ که او قادر به پیدا کردن چیزی نیست، قادر به جذب چیزی است، زیرا او تنها به چیزی که او میپندارد فکر می کند، زیرا او دارای یک هدف است، زیرا او با هدفش وسواس دارد. به دنبال دستیابی به هدف؛ اما پیدا کردن به معنی: آزاد بودن، پذیرش، عدم هدف. شما، ای ارزشمند، شاید درواقع یک جستجوگر هستید، زیرا در تلاش برای رسیدن به هدف خود، چیزهای زیادی را که زیر بینی شما قرار دارد را نمیبینید. »خیلی از این رمان یاد بگیرند. اگر چه، تصور می کنم که این تجربه برای افراد مختلف متفاوت خواهد بود. ممکن است زندگی برای برخی تغییر کند و فقط برای دیگران احمقانه باشد. با این حال، هر کسی که تا به حال با زندگی ناراضی بوده و با تمام سخنرانی های دانش و معلمان نتوانسته است تحویل دهد، با تلاش سیذارتا همدردی خواهد کرد. رتبه بندی: 4 ستاره

مشاهده لینک اصلی
هنگامی که من روزنامه دبیرستان خود را ویرایش کردم، ما یک ویژگی محبوب را به نام \"Poth-O-pinion\" ارائه دادیم، جایی که ما از یک سوال (گاهی اوقات) مطبوعاتی پرسیدیم، دانشجوی یا معلم را نقل قول کردیم و عکس آنها را درهم آمیختیم. برای یک موضوع، از پیشنهاد معلم روزنامه نگاری خانم کلی، از معلمان خواسته شد کتابی را بنویسد که زندگی اش را تغییر دهد. من نمی توانم تمام پاسخ ها را بفهمم، اما بدون تردید، یک معلم به من گفت «سید هارته، زیرا به من یک دیدگاه کاملا متفاوت در زندگی من نشان داد». چند ماه بعد، یکی از آموزگاران مورد علاقه من در تمام دوران، آنیتا دلاریا، در روز آخر کلاس انگلیسی، چند کتاب برای همه گذاشت. â € œ شما باید این کتاب ها را حداقل یک بار در زندگی خود را به عنوان خوانده شده، â € او گفت. او از اعترافات تریاک انگلیسی نوشیدنی انگلیسی توسط توماس DeQuincey، شاهزاده توسط نیکلو ماکیاولی، داستان زندگی فردریک داگلاس توسط فردریک داگلاس، شعر جنگ داخلی و پرویز توسط والت ویتمن، فریدریش نیچه و سیذارتا توسط \" هرمان هسه. ماموران خجالت آورند که بگویم من هنوز نمی توانم تمام آنها را بخوانم، اما در نهایت به سیذارتا رسیدم و به خوبی زندگی من را تغییر دادم. من فکر می کنم اگر پس از فارغ التحصیلی دبیرستانم این را بخوانم پس از یک صفحه خاص متوقف خواهم شد. من فکر می کنم اگر این را بخاطر برخی از شکاف های کالج بخوانم، می توانم از بعضی از اشکالات فلسفی آن را تحمل کنم. اما به دلایل مختلف، اکنون زمان مناسب برای خواندن آن بود. من نمیخواهم به جزئیات بپردازم چرا که زندگی من تغییر کرده است، زیرا زیبایی این کتاب این است که شما می توانید آنچه را که از آن میخواهید بگیرد. اگر چیزی به شما بگویم که چرا زندگی من تغییر کرد، چیزی از کتاب نخواهم آموخت. پس از خواندن این کتاب، من هرگونه دارایی منحصر به فرد خود را از دست نخواهم داد، اما من در مورد آنچه که واقعا در زندگی اهمیت دارد و چگونه با (و در نهایت فراتر رفتن / یادگیری از) ناامیدی، رد، و هر چیز دیگری یکی دیگر از این که زندگیم را می بخشد گاهی اوقات. نقل قول از یکی از مصاحبه های مورد علاقه من: â € œ هنگامی که او در داخل او صدای نرم و ملایم شنید، که به او بی سر و صدا به یاد او، صدای شکایت شکایت کرد، به طوری که او به سختی می تواند آن را بشنود. سپس ناگهان متوجه شد که او یک زندگی عجیب و غریب را هدایت می کرد که او چیزهای زیادی را انجام می داد که تنها یک بازی بود، او بسیار شاد و لذت بخش بود، اما زندگی واقعی او گذشته بود و او را لمس نکرد. €

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب سیذارتا


 کتاب انتخاب سوفی
 کتاب شکار قاتل
 کتاب داغ ننگ
 کتاب لطیف است شب
 کتاب لرد جیم
 کتاب دروغ های کوچک بزرگ