کتاب عقل و احساس

اثر جین آستین از انتشارات نشر نی - مترجم: رضا رضایی-ادبیات اقتباسی

سرگذشت خواندنی دو خواهر، یکی احساساتی و بی‌محابا و دیگری عاقل و خویشتن‌دار. تقایل عقل و احساس در کامیابی‌ها و ناکامی‌های این دو خواهر دو فرجام متفاوت را برای آن‌ها رقم می‌زند. عشق و سودا همواره از دو مجرای عقل و احساس عبور می‌کند و دو نتیجه‌ی متفاوت نیز به بار می‌آید... ؛


خرید کتاب عقل و احساس
جستجوی کتاب عقل و احساس در گودریدز

معرفی کتاب عقل و احساس از نگاه کاربران
کتاب خوبی بود اما وقتی یه لیست بلند بالا از کتابای مهم تر داری خوندنش عاقلانه به نظر نمیرسید یا بهتره بگم خیلی ضروری نبود.
زندگی و روابط عاشقانه دو خواهر با خصوصیات مختلف بود یکی احساسی و بی قرار و دیگری عاقل و منطقی. یه جورایی جین آستین میخواست بگه دخترا سعی کنید خویشتن دار و عاقل باشید :)

مشاهده لینک اصلی
خوندن کتاب های جین آستین همیشه یه حس قشنگ همراه خودش داره؛ صدای کالسکه و سرسبزی طبیعتش، رسم های زندگیشون، و دوست داشتن های شیرین و تلخ اون دوران با پیچیدگی ها و در عین حال سادگی مخصوص به خودش که خوندنشون همیشه تازگی داره.

داستان عقل و احساس برای من دوست داشتنی بود چون همیشه مجذوب تقابل عقل و احساس بودم. همیشه شخصیتی مثل الینور برام یه الگو بوده از این تقابل... که توی اوج احساس، اجازه ی خاموشی عقلت رو به خودت ندی و نگذاری سنگینی کفه ی ترازو سمت احساس بره و احساساتت کورت کنن. که حتی نگذاری عقل با بی رحمی بیاد و همه ی احساساتت رو خاموش کنه، که اجازه ندی اون عقل منطقی مجبورت کنه احساست رو توی یه عمق عجیب خاکش کنی و هیچ ارزشی براش قائل نشی.

داستان از دوست داشتن هایی میگه که به زبون نیومدن اما احساس شدن. از خواهرانی میگه که عشق رو لمس کردن و به سادگی و صادقانه باورش کردن، و از تفاوت های اون دو خواهر خواهیم خوند... که گاهی با تمام قلبت یه عشق رو باور داری، اما اگه بفهمی که اشتباه کردی و حتی شاید تمام مدت مشغول یه خیالبافی ساده دلانه بودی چه عکس العملی نشون خواهی داد؟ باخودم فکر میکنم شاید این موقعیت، بهترین فرصت باشه برای نمایش تقابل عقل و احساس...

خرداد 96

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب عقل و احساس


 کتاب گل آفتابگردان
 کتاب دنیای قشنگ نو
 کتاب زندگی در پیش رو
 کتاب جاناتان مرغ دریایی
 کتاب نفرتی که تو می کاری
 کتاب کمدی الهی