کتاب قلب سگی

اثر میخائیل بولگاکف از انتشارات ماهی - مترجم: آبتین گلکار-ادبیات اقتباسی

میخاییل بولگاکوف داستان قلب سگی را در سال 1925 نوشت، اما این کتاب حدود 35 سال پس از درگذشت او مجال انتشار یافت؛ در سال ۱۹۸۷. زیرا در زمان حیات او به‌هیچ‌وجه قابل انتشار نبود و هر که آن را می‌خواند از صراحت ضدکمونیستی‌اش به هراس می‌افتاد. قلب سگی همچنین مشهورترین اثر طنز انتقادی بولگاکوف به‌شمار می‌رود و از زبان یک سگ روایت می‌شود؛ سگی که به دست پروفسوری به نام پری آبراژینسکی جراحی و و شده و به قامت یک انسان در آمده است. بولگاکوف دیدگاه‌های خود درباره‌ی انقلاب شوروی را از زبان پروفسور آبراژنسکی ابراز کرده است. آنچه بیش از همه مایه‌ی آزردگی پروفسور می‌شود غفلت مردم از کار و وظیفه‌ اصلی‌شان است و پرداختن به کارهایی که در آن‌ها تخصص ندارند.


خرید کتاب قلب سگی
جستجوی کتاب قلب سگی در گودریدز

معرفی کتاب قلب سگی از نگاه کاربران
مهربانی. تنها روش ممکن هنگام برخورد با موجود زنده. مهم نیست که سطح تکامل جانوران تا چه حد باشد، اما مطمئن باشید که از راه ارعاب آنها به جایی نمی رسید. همیشه به این نکته معتقد بودم و هستم و خواهم بود. آنها که تصور می کنند با ارعاب می توان موفق شد، سخت در اشتباهند. نه. ارعاب، رنگش هر چه می خواهد باشد، چه سفید، چه سرخ، چه حتی قهوه ای، بی فایده است! ارعاب سیستم اعصاب را یکسره مختل می کند.

از متن کتاب

مشاهده لینک اصلی
ریویوهای بقیه دوستان خیلی کمک کرد بهتر درکش کنم.
روند داستان سریعه و در حجم کم حق مطلب ادا میشه بدون این که جزئیات زیاد و داستان خسته کننده بشه.
من نمایش رادیویی کتاب رو گوش کردم ولی خیلی دوست دارم متن کتاب رو بخونم. خصوصا ابتدای داستان که سگ حرف میزد، نمیدونم واقعا توی کتاب هست یا از تصرفات گروه اجراست؟!

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب قلب سگی


 کتاب قلعه متحرک
 کتاب راز داوینچی
 کتاب همنام
 کتاب شرلوک هلمز در محلول هفت درصدی
 کتاب همه چیز همه چیز
 کتاب مالک دنیا