کتاب ماه الماس

اثر ویلکی کالینز از انتشارات نیلوفر - مترجم: منوچهر بدیعی-ادبیات اقتباسی

ماه الماس اثر ویلکی کالینز تازه‌ترین اثری است که با ترجمه‌ی منوچهر بدیعی از سوی نشر نیلوفر راهی بازار کتاب شد. این کتاب یک رمان پلیسی بی‌نظیر محسوب می‌شود. تی. اس.الیوت، شاعر انگلیسی درباره‌ی این اثر گفته است که «ماه و الماس» نخستین و بزرگ‌ترین رمان پلیسی انگلیسی است. وقتی الیوت چنین حرفی می‌زند منظورش این است که ظاهر کتاب پلیسی و باطنش انتقادی اجتماعی به نظر می‌آید


خرید کتاب ماه الماس
جستجوی کتاب ماه الماس در گودریدز

معرفی کتاب ماه الماس از نگاه کاربران
خانم راشل در جدول ایستاده بود، مانند یک شخص مجذوب، با سرهنگان بی دقت الماس در دست او. در آنجا، در هر طرف او، دو برادرم را زانو زد، جواهر را با چشمانش فرو برد و هر بار که در یک نور تازه به آنها زل زده بود، با هرج و مرج فریاد زد. وجود دارد، در طرف مقابل جدول، آقای خداحافظی ایستاد، دستانش را مثل یک کودک بزرگ لرزاند و صدای آرامش را صدا زد،Exquisite! فوق العاده! @ آقای فرانکلین در یک صندلی کنار صندلی کنار صندلی نشسته بود، با ریشش می دوید و به پنجره نگاه می کرد. و در آنجا، در پنجره، جسمي که او در نظر داشت، ایستاده بود. \"خانم من، داشتن عصاره سرهنگ ها در دستش بود، و نگه داشتن او برگشت به کل شرکت تبدیل شد. این الماس منفجر شد. من نمی دانستم که از این رمان انتظار داشته باشم. مطمئنا، این اولین داستان کارآگاهی است. مطمئنا، این یک شاهکار از نوشتن اتمسفر گوتیک است. مطمئنا، لحظات سرگرم کننده ای داشت. با این وجود بخش بزرگی از این کتاب فقط کشید. این حتی بیش از زن در سفید کشید! و همانطور که در \"زن در سفید\" بود، پایان کمی ناپذیر و بیش از حد پیچیده بود: (مشاهده اسپویلر) [- توهم ناشی از تریاک (پنهان کردن اسپویلر)]؟ وابستگی کالینز به راه حل deus ex machina برای من در The Woman in White کار نمی کرد و برای من در The Moonstone کار نمی کرد.

مشاهده لینک اصلی
این ظاهرا یکی از اولین رمان های رمز و راز است که تا به حال منتشر شده و اعتقاد بر این است که معرفی نمونه اولیه برای کاراکتر قهرمان انگلیسی کاراکتر. این اولین کتاب در باشگاه تایلر و کیت است. من همیشه آن را دوست دارم زیرا یکی از تنها کتابهای تایلر و من می توانست تصمیم بگیرد که با هم بخوانند و جذابیت های فوق العاده ای را به نمایش گذاشتند و ما را با شخصیت های گرانقیمت و طرح های جذاب جالب برای لذت بردن و به رمز و راز گذاشتند! مطمئنا خیلی طولانی و اغلب اوقات، \"من معمولا سرعت بیشتری پیدا می کنم که در یک رمز و راز جذاب تر باشم\"، اما من اعتقاد دارم که این یک داستان شخصیتانه تر از یک تصور است (در مقدمه اش، کالینز می گوید که بدین معناست که تأثیر شخصیت بر روی شرایط @) و رمز و راز (هر چند آن عمیق و جذاب بود) دوم به توصیف از آنجایی که داستان در داستان روایت از برخی از نیمی از شخصیت ها است. من احساس می کنم که دوست Betteredge و سگ او و عزیزم @ Robinson Crusoe @ از طریق آشنایی با خانم کلاک و جزوات هولناک او متحمل شد، rose گلابی در کنار Sargent کاف و احساس برخی از عشق عمیق و اشتیاق اذرا Jennings. Kudos، kudos، آقای کالینز! همچنین دوست دارد اشاره کند که این یک رمز و راز عالی برای کسانی است که ترجیح می دهند نوعی از رمز و راز فکری و فکری بیشتری داشته باشند، نه اینکه کسی بر قتل تمرکز کند.

مشاهده لینک اصلی
این کتاب خوب چیست؟ من خیلی شگفت زده شده ام که مدت زیادی طول کشید تا بتوانم به آن برسیم. با توجه به اینکه من عاشق ویکتوریا رمان های بریتانیایی عاشقانه هستم. من فکر می کنم شاید این به خاطر آن است که کتابی که زن در سفید را پیدا می کند چقدر کند است. من در نهایت سه روز پیش سنگ ماه را گرفتم و از طریق آن تقریبا بدون وقفه مطالعه کرده ام. این اغلب به عنوان اولین رمان کارآگاهی واقعی در زبان انگلیسی توصیف می شود و به همین ترتیب شما ممکن است انتظار داشته باشید که آن را به طور کامل طراحی کنید. این مورد در همه موارد نیست. کالینز از هفت صدای مختلف (کارآگاه) در گفتن داستان استفاده می کند. بعضی از آنها مورد تحسین قرار می گیرند (Betheredge)، برخی از آزار دهنده ها (خانم کلک)، و برخی از کاملا دلهره آور (Ezra Jennings)؛ اما هر یک به طور جداگانه قابل اعتماد است، و هر کدام به انحلال رمز و راز افزوده است. این کاراکترهایی هستند که قلب و قدرت رمان را تا آنجا که مرموز در مرکز آن قرار دارند، دارد. به طور شگفت انگیز، کالینز هرگز با خواننده در توسعه و حل و فصل رمز و راز روبرو نخواهد شد. راه حل شگفت انگیز است، اما در آن متناسب با پارامترهای آنچه خواننده می داند، و در میان شخصیت های افرادی که برای داستان مهم هستند. من شنیده ام که آن را خیلی طولانی و خیلی آهسته توصیف کرده ام، اما شخصا نمی توانم آن را پیدا کنم. وضعیت آن به عنوان یک کلاسیک کاملا در ذهن من توجیه شده است.

مشاهده لینک اصلی
3.5 ستاره برای این رمان کلاسیک / رمز و راز کلاسیک بیش از حد طولانی است. نیمه دوم رمان با سرعت در می آید اما پیش بینی کمی در مورد نتایج حاصل نشد. نوشتن خوب است، این کتاب واقعا را ذخیره می کند. من قبلا خوانده ام @ Woman in White @ که بیشتر دوستش داشتم، اما این کتاب موضع خود را در قناری ادبیات انگلیسی تثبیت کرده است.

مشاهده لینک اصلی
خب با تشکر از لطف و احترام برای این که من کمی با این مسئله روبرو شدم، شاید چون دو کتاب دیگر هم در همان زمان داشتم که بسیار سریع گشتم و توجهم را حفظ کردم. من داستان داستان الماس را که از یک مجسمه مقدس هند به سرقت رفته بود، خوشحال شدم، اما اکثر آن را دوست داشتم برای بعضی از شخصیت هایی که داستان را در 11 روایت مختلف توضیح می دهند. علاقه خاص من Betteredge استوار قدیمی از خانه کشور است که در آن بسیاری از داستان اتفاق می افتد که بر روی رابینسون Crusoe متکی به مشاوره (برای او کار می کند) و به زیبایی تصور و به نام عزرا جنیفرز که بسیار دیر رسیدن در دادرسی، اما در نهایت دست در حل پرونده دارد. اگر میخواهید یک رمز ویکا (@ first @) با یک کارآگاه، بسیاری از ویلاها، یک خودکشی، یک قاتل، یک جواهر سرقت شده، یک سه نفر از هندیها، یک عشق نافرجام و بیشتر، این برای شماست. اگر با این حال شما می خواهید یک کتاب جرم و جنایت پانچی، سریع گام، پس از آن را از دست بدهند. همه در همه من خوشحالم که من آن را بخوانم، اما بسیار سخت بود در وسط در حالی که خروج بسیار رضایت بخش بود. :)

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب ماه الماس


 کتاب با هم همین و بس
 کتاب حیوان اندیشمند
 کتاب بازمانده ی روز
 کتاب خانواده پاسکوآل دوآرته
 کتاب سونات کرویستر
 کتاب سرباز شکلاتی