کتاب مرگ ایوان ایلیچ

اثر لئو تولستوی از انتشارات مهتاب - مترجم: تیمور قادری-ادبیات اقتباسی

Hailed as one of the worlds supreme masterpieces on the subject of death and dying, The Death of Ivan Ilyich is the story of a worldly careerist, a high court judge who has never given the inevitability of his dying so much as a passing thought. But one day, death announces itself to him, and to his shocked surprise, he is brought face to face with his own mortality.

How, Tolstoy asks, does an unreflective man confront his one and only moment of truth?

This short novel was an artistic culmination of a profound spiritual crisis in Tolstoys life, a nine-year period following the publication of Anna Karenina during which he wrote not a word of fiction.
A thoroughly absorbing and, at times, terrifying glimpse into the abyss of death, it is also a strong testament to the possibility of finding spiritual salvation.


خرید کتاب مرگ ایوان ایلیچ
جستجوی کتاب مرگ ایوان ایلیچ در گودریدز

معرفی کتاب مرگ ایوان ایلیچ از نگاه کاربران
مرگ ایوان ایلیچ تنها داستان ای بود که از این مجموعه برای یک کلاس جهانی داستان جدید می خواندم. این شخصیت ها خسته کننده بودند. مرگ اعدام آشنایان خود را به تدریج به مراسم تشییع او تحمیل می کند. از آنجا داستان درباره زندگی ایوان و زمان بیماری او قبل از مرگ او گفته می شود. ایوان سؤالات اساسی را که وقتی با مرگ مواجه شد، می پرسد، چرا من؟ @ @ چطور می توانستم این کار را بکنم؟ سعی کردم این را بفهمم. من می دانم که داستان به معنای انعکاس مرگ است و اینکه چگونه برای همه ما بدون در نظر گرفتن زندگی ما را هدایت می کند و مقدار وضعیتی که به دست می آورد، اما خیلی خسته کننده بود که واقعا می خواستم بنشینم و سوالاتی را مطرح کنم که تولستوی را مطرح می کرد.

مشاهده لینک اصلی
من احساس خجالت نمی کنم که این کتاب را دوست داشته باشم. به نظر می رسد که این به نوعی ضعف من است که یک کلاسیک با من بیشتر صحبت نمی کند. البته به خوبی نوشته شده است، توصیف احساسات Ivans در مورد بیماری او، حلقه مرگ خود را درست است. و احساسات ذهنی او در مورد احساس که به نوعی او از دست رفته نقطه در مورد زندگی نیز بسیار پر زحمت بود. اما برای من فقط تکرار زیاد بود و در نهایت همدلی من را برای ایوان و وضعیت او از دست دادم. حکم نهایی - او درگذشت. این در واقع بخش مهمی از نیمی از کتاب بود؛ کوتاه بودن، طاسی بودن این بیانیه.

مشاهده لینک اصلی
هر دو مرگ ایوان ایلیچ و اعترافات موضوعات مشابه را پوشش می دهند، اما اولین رمان کوتاه است و دوم مقاله است. من لذت بردم (با توجه به موضوع، این است که کلمه درست است؟) مرگ ایوان ایلیچ، زیرا به وضوح و بشری نشان دهنده روند مرگ و مرگ است. بسیاری از مردم تصور می کنند که یک الگوریتم برای زندگی وجود دارد و اگر آنها الگوریتم را دنبال کنند، آنها موفق خواهند بود؛ با این نوع تفکر مشکلاتی وجود دارد. از اعتراف بسیار کمتر لذت بردم. من احساس می کردم که اعتراف خشک و تا حدودی مخلوط شده است.

مشاهده لینک اصلی
مرگ ایوان ایلیچ یکی از مورد علاقه من تمام وقت است و این ترجمه ی مورد علاقه ی من از پنج یا بیشتر است که من خوانده ام. اعترافات بسیار فلسفی بود و همچنین تکراری بود و دیدگاه شکوهمند دهقانان نیز دید. یکی از این قطعات من خوشحالم که خواندن، اما من هرگز دوباره خواندن. ایلیچ حیوانی متفاوت است که در آن من ادامه خواهم داد که در طول زندگی ام به این موضوع برسم.

مشاهده لینک اصلی
چه کسی فکر کرد که تولستوی داستان غیرحرفهای وحشتناکی را نوشته است؟ من فکر می کنم اعتراف می توانم ببخشمت، زیرا فکر می کنم این چیزی است که برای روحانی بیش از آنچه که برای دیگران نوشته شده است، باروری یک روح است. خوب بود که اعترافات را با ایوان ایلیچ جور کنیم، زیرا به اندازه ای عجیب و غریب به دست خود دست دارند. من مطمئن نیستم که اگر من اول ایلی ایچ را بخوانم، اعتراف می کردم. اگر من تنها کارنامه داستان بودم، حداقل چهار ستاره دریافت کردم.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب مرگ ایوان ایلیچ


 کتاب ایلیاد
 کتاب مجموعه ناهمتا
 کتاب تراژدی قیصر
 کتاب دشمنان (یک داستان عاشقانه)
 کتاب ماجراهای پینوکیو
 کتاب میشل استروگف