کتاب موش و گربه

اثر گونتر گراس از انتشارات فرزان روز - مترجم: کامران فانی-ادبیات اقتباسی

در رمان نشانه‌هایی وجود دارد که نشان می‌دهد برجستگی گواترمانند گلوی مالکه برای صاحبش معضل روحی عمیقی ایجاد و او را منزوی کرده است. شرکت در شنای همکلاسی‌ها و در دریا اولین تلاش مالکه برای خروج از انزواست. مالکه‌ای که حتی دوچرخه‌سواری بلد نبود و کسی تحویلش نمی‌گرفت، ‌ناگهان در غواصی چنان مهارتی از خویش نشان می‌دهد که خواه‌ناخواه نقش رهبر را در جمع دوستان به عهده می‌گیرد. مالکه همیشه نیاز به چیزی یگانه و بی‌مانند دارد که کس نتواند نگاهش را از او برگیرد و به گلویش بیفتد. در تابستانی که از راه می‌رسد دیگر علاقه‌ای به شنا و غواصی از خودش نشان نمی‌دهد. تنها چیزی که او را سر ذوق می­آورد مخفیگاهی اختصاصی در گوشه کناره­های یک کشتی غرق‌شده در اعماق دریاست، ‌امتیازی کاملاً منحصر به فرد که به شکلی استثنایی می‌تواند مالکه را ارضا کند. او فقط چیزی را می‌پسندد که یگانه باشد. مخفیگاه را می­آراید، چنان که به افسانه می‌ماند. تحسین حلقه دوستان از حد می‌گذرد. مالکه غیر ممکن‌ها را ممکن می‌کند. اکنون احساس دوستان نسبت به او عجیب است، از تحسین و ستایش تا بارقه‌هایی از تحقیر. مالکه به خدمت سربازی فرا خوانده می‌شوند. به جبهه‌های جنگ فرستاده می‌شود و به سرعت از یک سرباز ساده به یک پدیده تبدیل می‌شود. یک قهرمان جنگ. به او مدال می‌دهند و قرار می‌شود مالکه هم مثل قهرمان‌های پیشین در سالن اجتماعات مدرسه قدیمی‌اش سخنرانی کند. ناگهان مالکه همه چیز را رها می‌کند و فراری محسوب می‌شود، مجبور می‌شود از ترس دژبان‌های فاشیست خود را پنهان کند. موش بی‌قرار لحظه‌ای از تکاپو باز نمی‌ایستد و پایانی حیرت‌انگیز را برای رمان رقم می‌زند. مالکه تصمیم می‌گیرد به نهانگاه دورن نوجوانی‌اش در اعماق دریای بالتیک برود، اتاقکی در قسمت مغروق کشتی که هنوز اندک هوایی برای تنفس دارد


خرید کتاب موش و گربه
جستجوی کتاب موش و گربه در گودریدز

معرفی کتاب موش و گربه از نگاه کاربران
من در ابتدا با ماجراجویی های دوران کودکی در برابر فضای جنگ آشنا شدم، اما حتی اگر آن را تنها کوتاه و چاپ بزرگ، من احساس کردم که من از نیمه راه از بخار فرار کردم. من تصور می کنم که بسیاری از چیزهای دیگر را از دست ندادم چون دیگر کتاب های سه گانه را مطالعه نکرده ام و من تصور می کردم که آنها را مطالعه می کنم و آنها را خیلی بیشتر از آن ها پاداش می دهم. با وجود عجیب بودن بیش از حد، خطوط پایانی و نهایی به طرز شگفت انگیزی به چشم می خورد، و من علاقه مند به خواندن بقیه سه گانه است.

مشاهده لینک اصلی
این مربوط به یوآخیم مهلکه، همکلاسی های راوی است، که گاهی اوقات تحسین می شود، گاهی اوقات غبطه می خورند و متنفر می شوند. این در مورد رشد در طول جنگ، در مورد دوستی، خودخواهانه، خیانت و توهین است. مهمتر از همه، در مورد یک Adamsapfel بیش از حد بزرگ است ... نه، که به نظر می رسد بیش از آن سرگرم کننده و خلاقانه است. دوم کتاب چمن من و احتمالا آخرین من. من نمی توانم زبان، تاریخ و شخصیت ها را الهام بخش کنم.

مشاهده لینک اصلی
من زمان فوق العاده دشوار تعیین آنچه که من از Günter گرا فکر می کنم. مثال مثال: گربه و موش دومین در دین زایلی سه گانه است؛ اولین تانک قلع بود که شخصیت اصلی او یک کودک به نام اسکار است که تصمیم می گیرد در سن سه سالگی رشد کند. اسکار، با درام او، در گذر زمان، در گربه و موش سه بار به نظر می رسد، و من این واقعیت (به طرز مشابه کتاب) را به طور همزمان تحریک و لذت می برم.

مشاهده لینک اصلی
برای تجزیه و تحلیل با یک رمز و راز برای تفکر آماده شده است. درام قلع ظاهر آن را می سازد. شايد شايد بتوانيد کتابهاي ديگر خود را بخوانيد يا بخوانيد تا ببينيد که موضوعات غالب هستند. این حجم باریک، با وجود جلوه ای که نویسنده را بهتر از فاکنر توصیف می کرد، کمی ترسناک بود! بهتر از...! و این واقعیت که صفحات کپی من تاریک بود، به این کار کمک نمیکرد. اما وجود دارد، تمام شده و از قفسه است. کاپوت

مشاهده لینک اصلی
این یک کتاب انتقام است که در آن شخصیتها سالها سربازان قدیمی خود را از جنگ برکنار می کنند، به لحاظ مالی یا از هم گسستن همسران خود و یا اخاذی از آنها. نه یک کتاب برای squeamish.Why تنها تعداد کمی از کتاب های خود را در اینجا لیست شده است؟ او یک کتاب عالی در مورد بزرگترین فرو رفتن کشتی در تاریخ می نویسد که تیتانیوم را به یک موس (LOL) می سازد. در حال حاضر ما می دانیم که گونتر بخشی از اس اس یا چیزی بود، هر چند او واقعا به عنوان ضد جنگ در کتاب های خود را کنار می رود.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب موش و گربه


 کتاب آرزوهای بزرگ
 کتاب هوس زیر درختان نارون
 کتاب چیزهای تیز
 کتاب هوس زیر درختان نارون
 کتاب خانه خوبرویان خفته
 کتاب مریخی