کتاب همه چیز فرو می پاشد

اثر چینو آچه به از انتشارات افراز - مترجم: کامروا ابراهیمی-ادبیات اقتباسی

Things Fall Apart به دو داستان متقابل می پردازد که هر دو در Okonkwo، یک مرد قوی از روستای ایبو در نیجریه تمرکز دارند. اولین، یک افسانه قدرتمند در مورد مناقشات بین المللی بین فرد و جامعه، سقوط Okonkwo از فضل با جهان قبیله ای است. دومین، به عنوان مدرن به عنوان اولین باستان است، مربوط به برخورد فرهنگ ها و نابودی جهان Okonkwos با رسیدن مسیحیان تهاجمی اروپایی است. این درامهای دوقلو کاملا هماهنگ با آگاهی قادر به درک زندگی طبیعت، تاریخ بشر و اجبارهای مرموز روح است.


خرید کتاب همه چیز فرو می پاشد
جستجوی کتاب همه چیز فرو می پاشد در گودریدز

معرفی کتاب همه چیز فرو می پاشد از نگاه کاربران
Achebes کلاسیک سریع و جالب است، البته با یک پایان افسانه ای واقع بینانه. کنجکاوی من به احتمال زیاد منجر به کار بیشتر من خواهد شد و من از سبک روایی لذت بردم. ابهامات درگیری فرهنگی با ناسازگاری آشکار قدرت و دو نوع متفاوت از خشونت در جنگ، باعث فریب دادن و دردناک بود زیرا آنها در زندگی واقعی حقیقتا بدتر بودند.

مشاهده لینک اصلی
اونووان: چیزهایی که از دست دادند (The Trilogy of Africa، # 1) - Nevisande: Chinua Achebe - ISBN: 385474547 - ISBN13: 9780385474542 - Dar 209 Safhe - Saal e Chap: 1958

مشاهده لینک اصلی
شاید بهترین چیز در مورد Achebes، Things Fall Apart این است که ما نگاهی به فرهنگ آفریقایی از درون خود می بینیم، از منظر آنها، چگونه آنها جهان را در اطرافشان و محل آنها در آن مشاهده می کنند. اکثر رمانهای آفریقایی که خوانده می شود، دیدگاه بیرونی، دیدگاه استعماری یا مسیحی را بیان می کنند که به طور غیرقانونی قضاوت مردم و فرهنگی را می کند که احتمالا نمی توانند درک کنند. داستان در دهه 1800 میلادی در روستای نیومنیا از ونام فیا قرار گرفته است. از آنجایی که فرهنگ آنها بر اساس تاریخ و سنت است، احتمالا چیزهایی مشابه آنچه که در قرنها پیش بوده است. بنابراین زمانی که بیگانگان وارد شد، عمدتا سفید، اغلب اروپایی، و در ابتدا بیشتر مسیحی، شوک غیر قابل تصور بود و از بسیاری جهات فاجعه بار است. داستان در مورد شخصیت Okonkwo متمرکز است، که تا آنجا که کتاب ممکن است دارای روایت باشد Okonkwo عنوان شده است. غلبه بر کلمه درست است زیرا این روش Okonkwos است. در زندگی روستایی، با همسران و فرزندانش، او با یک قاچاقچی قاچاق می کند. و وقتیwhite man @ در روستا ظاهر می شود، می دانید که Okonkwo دیوار مقاومت است. اگر شما علاقه مند به فرهنگ آفریقایی، داستان تاریخی، نوشتن خوب هستید، اینجا کتاب شماست. 4.5 ستاره

مشاهده لینک اصلی
برای مدتی فکر کردم که چرا این کتاب بیشتر شبیه یک کار میدانی نسبت به یک تور ذهنی هدایت شده است، اما پاسخ واضح است. آن را در این واقعیت است که رمان کمی از آن کاراکتر ساختمان من استفاده می شود از خواندن به طور عمده ادبیات غربی استفاده می شود. محیط اطراف در پس زمینه قرار نگرفته و تنها به عنوان بازتابی از فرآیندهای اندیشیده می شود، بلکه یک ارگانیسم خود را تشکیل می دهد. در اینجا، در وسط یک روستای آفریقایی در آستانه ورود مردم سفید، ریتم زندگی از طریق آب و هوا، محصولات و همه اختراعات طبیعت مقدس است. زندگی درونی به اندازه هر یک از نیروهای جادویی نامحدود هم مهم است - نه در مقیاس همه چیزهای دیگر طولانی مدت. هر چیزی که فراتر از یک فرد است، باعث اختلال می شود. ازدواج به معنای یک جشن عظیم و مرگ دور است. همه رویدادهای بزرگ اجتماعی با وجود موجودات الهی همراه است. با چنین گستردگی فراوانی، بسیاری از این دنیاهای دور از این که امروزه ما را محکوم می کنند (نابرابری جنسیتی، فقدان تحصیلات، استبداد ...) احساس می کنند، حداقل به عنوان آرام و شادمانی به عنوان آنهایی که ما را به گرامی داشتن. حتی برخی از جنبه های قوانین خودسرانه و خشونت های ناشی از آن، به من آسیب رسانده اند که همه چیز در میان بینندگان از بین رفته است. بدون نوشته شده، قانون اساسی تعریف شده است، عدالت از طریق تفسیر های خود به خودی و همه جانبه از مردم ساخته شده است. نظم الهی (یا طبیعت به عنوان یک کل) داور ناعادلانه است؛ آن را به هر کس متفاوت صحبت می کند و زبان آن بسیار شبیه به انواع prejudice و تجربیات انباشته شده است. اما این نیز یک پیام رسان بسیار آرام است. این باعث می شود همه مسئول تنها به خود، کل. بدرفتارانه فقط به خاطر ترمیم الهی مجازات می شود؛ آنها هیچ گسستی و یا بدهی به جامعه ندارند. گناه وجود ندارد و تفکر در مورد گزینه ها کاهش یافته است. امروزه تنها کمپینگ برای کمی لمس طبیعت باقی مانده است.

مشاهده لینک اصلی
4 ستاره از آنچه که من از خواندن این در دبیرستان یاد می کنم 3 ستاره از آن را در حال بارگزاری مجدد در حال حاضر این کتاب یک کلاسیک است که در بسیاری از لیست خواندن مورد نیاز است. من می توانم این را درک کنم که همانطور که یک نگاه اجمالی به غربی ها در آفریقا می کند. یک موضوع مانند این بسیار سنگین، بحث برانگیز و مهم است - به همین دلیل، یک داستان در این ژانر تاثیر بزرگی خواهد داشت و به راحتی می بایست وضعیت را بخواند. وقتی در دبیرستان آن را بخوانم، من فکر می کنم از آن لذت بردم بیشتر از این است که سبک نوشتار و موضوع را از خواندن دبیرستان متفاوت است. همچنین، در آن زمان من بیشتر به سیاست علاقه مند بودم - در دنیای کنونی، در حالی که می دانم که داستان هایی مثل این مهم هستند، من تمایل دارم بلافاصله از علاقه شدید به داستان های بحث برانگیز سیاسی علاقه مند شوم. این کار کیفیت كتاب یا پیام را كاهش نمیدهد! وقتی این بار خواندنش را داشتم، احساس بسیار بالینی و بسیار ناقص بود. من می دانم که برخی از داستان ها این بود که زمینه مردم و نحوه زندگی آنها را بگذارند، اما علاقه مند به نگه داشتن آن مشکل بود. این کتاب تنها حدود 200 صفحه است اما به نظر می رسید که خواندن آن همیشه برای همیشه باشد. چند بار با یک فصل احساس کردم که من باید روزی یک عظمت بزرگ در آن بگذارم، اما زمانی که برای به روز رسانی وضعیت خود رفتم، فقط 10 صفحه را خوانده ام! یادداشتی جالب توجه: من به یاد دارم پروژه من مجبور بود برای این کتاب در دبیرستان کار کند تا کلمهای خود را برای این کتاب بنویسد. پروژه ای بود و لذت بخش بود، اما من فکر نمی کردم خیلی خوب کار کنم!

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب همه چیز فرو می پاشد


 کتاب بازمانده ی روز
 کتاب مشتی غبار
 کتاب آهنگ عشق
 کتاب زنگ ها برای که به صدا درمی آید
 کتاب بچه های خاص خانم پریگرین
 کتاب من و تو