کتاب ژنرال ارتش مرده

اثر اسماعیل کاداره از انتشارات ف‍ک‍ر روز - مترجم: مجید حاتم-ادبیات اقتباسی

بیست سال پس از جنگ جهانی دوم، ایتالیا به طور کلی مسلح با نقشه ها، اندازه گیری ها و پرونده های دندانپزشکی به آلبانی فرستاده شده بود تا بقایای سربازان افتاده کشورش را بازیابی کند. یک کشیش ناخوشایند به او می پیوندد و در باران و برف، زمین های آلبانی را حفاری می کند - یک بار در میدان جنگ، اکنون دندان های تیراندازی و برچسب سگ، مونتاژ یک ارتش مرده در لباس های جعبه های کاج. او می گوید که مبارزه با ناامیدی او، جنبش هایش توسط یک ژنرال آلمانی در همان مأموریت فجیع برای کشور خود، تیره شده است. در یک عروسی وحشتناک، کلیت ایتالیایی باید برای جنایات کشورش و تمام کشورهایی که به این سرزمین عقاب ها حمله کرده اند، به دنبال نابودی مردم آن باشند. ژنرال ارتش مرده برای جوانان هر کشوری که به خارج از کشور فرستاده می شوند در جنگ می میرند.


خرید کتاب ژنرال ارتش مرده
جستجوی کتاب ژنرال ارتش مرده در گودریدز

معرفی کتاب ژنرال ارتش مرده از نگاه کاربران
با نگاهی به عکس های نویسندگان در پشت جلد، من به یاد زمان بیرحمانه دهه 1970 بودم. در واقع، چند عکس از من در اطراف اینترنت وجود دارد که من آرزو می کنم ناپدید شود. اما به اندازه کافی در مورد من تماس با او اسماعیل این 20 سال پس از جنگ جهانی دوم است. بیست سال پس از آنکه نیروهای ایتالیایی آلبانی را برکنار کردند. آلبانی ها جیب های مقاومت را پرتاب کردند، بسیاری از سربازان ایتالیایی را در گورهای موقت گریختند. یک ژنرال ایتالیایی (بدون نام) پس از مذاکرات میان دولت ها برای پیدا کردن و بازگشت سربازان ایتالیایی باز می گردد. یک کشیش، یک وجدان، به طور کلی همراه است. در میان بدن ها، آنها به دنبال یافتن سرهنگ فراخوان Z هستند. آیا او یک مهاجم بود؟ یا، در عوض، چهره ی شر است؟ این یک خواندن سریع، اما قدرتمند است، پر از نقاشی های فوق العاده است. اگر یک زن آلبانیایی قدیمی کیسه ای از استخوان ها را در پای خود بگشاید، به یاد داشته باشید که مادران لعنت هرگز بیهوده آشکار نمی شوند. @ این و @ تنها بر روی سبز @ و شما باید صحیح باشد.

مشاهده لینک اصلی
4.5 ستاره شگفت انگیز من اولین 200 صفحه را دوست داشتم، اما انتهای آن بهترین چیزی بود که من می توانستم تصور کنم. من اسماعیل کادار را دوست دارم، او واقعا بهترین قسمت آلبانی را نشان می دهد. آنچه که واقعا من را شگفت زده می کند این است که حتی اگر من آلبانیایی هستم، وقتی کتاب های Kadares را می خوانم احساس می کنم که من خارجی هستم. او همیشه می بیند که آنچه که دیگران به آن اهمیت نمی دهند توجه کنند، که باعث می شود او یک نویسنده عالی باشد. من فکر می کنم او کاملا شایسته یک برنده نوبل است.

مشاهده لینک اصلی
من این را دوست داشتم، تمام خلق و خوی آن. ایده ای کاملا درخشان برای یک کتاب، شاید یکی از عمیق ترین و منحصر به فرد ترین دوره های مدرن است. یک ژنرال برای فرستادن بدنهای سربازانی که در یک کشور خارجی درگذشت و در میدان جنگ دفن شدند، فرستاده شد. ترکیبی از خستگی حفاری، تحریم بوروکراسی و ترساندن بدنهای تجزیه شده، به جای همه چیز، کل کتاب را فضای فراموش نشدنی می کند.

مشاهده لینک اصلی
شاید بعدا بعد از قصر کافکا بزرگتر شود. شاید. این کار را برای اطمینان انجام ندادم اما در مورد محیط زیست پر از مرگ، یک معامله بزرگ را در مورد زندگی می آموزد. و شخصیت انسانی بیشتر، یک بیابان است. عمومی شخصی است که تقریبا در آن تغییر ایجاد می کند. افسوس! مسائل بزرگ.

مشاهده لینک اصلی
این اولین رمان است که هنگام نوشتن آن سر و صدای زیادی ایجاد کرد. داستان بسیار شگفتانگیز آن است که یک ژنرال ایتالیایی که 20 سال پس از پایان جنگ جهانی دوم به آلبانی میرود تا بقایای سربازان مرده را به کشور بازگرداند. در نهایت چندین پنی وجود دارد. در این سرگردان طولانی توسط کوه ها و دره ها، در قلب این کشور راز و خشن، حاصل می شود. اما سبک و سیاق زبان و روایت، لیرونی و حساسیت کاهدری داستان را تحمل می کنند و ما را در تعطیل نگه می دارند. به طور کلی خود را در طول این ماجراجویی به مرزهای Labsurde تغییر خواهد کرد.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب ژنرال ارتش مرده


 کتاب باشگاه مشت زنی
 کتاب مدرسه ... است (چه وضعیه بابا)
 کتاب عطش مبارزه - 1
 کتاب منم کلودیوس
 کتاب فانوسی میان اقیانوس ها
 کتاب سرگذشت تام جونز کودک سر راهی