کتاب کار از کار گذشت

اثر ژان پل سارتر از انتشارات جامی - مترجم: حسین کسمایی-ادبیات اقتباسی

یک بحث مقدماتی نفوذ در فلسفه سارتر همانطور که در نمایشنامه و رمان او نشان داده شده است.


خرید کتاب کار از کار گذشت
جستجوی کتاب کار از کار گذشت در گودریدز

معرفی کتاب کار از کار گذشت از نگاه کاربران
داستان راجع به اِو شارلیه و پیر می باشد که بعد از مرگ بهم علاقه مند میشوند و همین علاقه مندی امکان بازگشت .به زندگی را برایشان فراهم می اورد، به شرط انکه در یک روز عاشق هم بمانند. اما شارلیه و پیر موفق نمیشوند باز به دنیای مردگان باز می گردنند...چیزی که من در این داستان با نگاه اول پسندیدم؛ لحن و توصیفات نمایشنامه مانند بود. و در موخره کتاب در یافتم این اثر در واقع فیلم نامه ای بودکه سارترنوشته...در طول کل داستان می دانستم این دو موفق نمیشوند؛ کفری میشدم از اینکه اِو به خاطر خواهر خود خواه و لوسش و پیر به خاطر رفقای تهی مغزش امکان عشق ورزیدن و زندگی بیشتر را ازدست می دهند.ایا انها پس از مرگ و دیدار با مردگان دیگر در نیافتند هیچ چیزی با ارزش تر از زندگی نیست.گاهی به خود می گفتم اگر من جای انها بودم چه می کردم ایا حاضر بودم قتل عام رفقایم هرچند تهی مغز را به چشم ببینم؟.ایا حاضر بودم تباه شدن زندگی خواهرم هرچند احمق باشد را شاهد باشم؟... نمی دانم .. به هر حال پس از مرگ امکان رجعتی نیست شاید، این را از عنوان کتاب می گویم.اینکه بعد ازمرگ... کار از کار گذشته:)

مشاهده لینک اصلی
دقیقا شبیه چیزی که میشه از سارتر انتظار داشت .. ی رمان فلسفی که خیلی خوب شروع میشه .. خیلی خووب ادامه پیدا میکنه و‌خیلی خووب هم به پایان میرسه .. تووی این روایت بوضوح میشه‌حس کرد که فلسفه بر رمان غالب میشه و‌از جایی ببعد سنگینی سایه اگزیستنسیالیسم سارتر رو توی نوشته ها میشه حس کرد .. البته وقتی از سارتر میخونی هیچوقت نباید فراموش کنی که داری سارتر میخونی ..

مشاهده لینک اصلی
ما فیلم (بسیار قدیمی) را تماشا کردیم در حالی که گفتمان این بازی را می خوانیم. و من واقعا فکر می کنم که ادبیات قدیمی فقط چیز من نیست. خوب بود من خیلی نفهمیدم اما خوشبختانه ما می توانیم مناظر را ببینیم و احساسات را احساس کنیم تا تصور کلی را به من بدهند. و معلم من نیز با توقف فیلم و توضیح آنچه در جریان بود، کمک کرد.

مشاهده لینک اصلی
این اولین کتابی بود که Sartre خواند. احتمالا هنوز مورد علاقه من است. من نمی توانم به شما بگویم که چرا دقیقا، من فکر می کنم این پرچم امید است که در پس زمینه این رمان، حداقل تا پایان، درخشان است. امید است که در همه چیزهایی که از او خوانده ام، کاملا امری نیست. همچنین فیلم ساخته شده از این کتاب واقعا شگفت انگیز در راه است.

مشاهده لینک اصلی
من 69 عدد از جریانهای دارایی را خوانده ام و من در یک کلمه هستم. این کتاب را به من ببخشید، گرچه میانگین 3.99 امتیاز است. بنابراین، بعضی از مردم بیچاره هستند، سارتر آن را فقط گفت. از آنجا که شما بهتر خوانده اید، می آیند

مشاهده لینک اصلی
خدایا، منصور! پایان بسیار وحشتناک، همانطور که در ادبیات فرانسه است

مشاهده لینک اصلی
راه را برای ضربه زدن به آن

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب کار از کار گذشت


 کتاب آواز قو
 کتاب زنان کوچک
 کتاب دزیره
 کتاب قهرمانان و گورها
 کتاب باباگوریو
 کتاب خانه داری