کتاب گرما و غبار

اثر روت پریور جابوالا از انتشارات افق - مترجم: مهدی غبرایی-ادبیات اقتباسی

در دهه 1920 در هندوستان استعماری، حرارت و گرد و خاک به داستان اولیویا، یک زن زیبا که از محدودیت های سازگاری و اجتماعی موقعیت او به عنوان همسر یک کارمند مهم انگلیسی انگلیسی خسته شده است، می گوید. اولیویا از تمایل به اشتیاق و استقلال، به طلسم نواب، یک شاهزاده کوچک هندی، عمیقا درگیر حملات باند و توطئه های جنایی است. او توسط جذاب نوابس و تحسین تهاجمی جذاب است، و به زودی شروع به صرف بسیاری از روز خود را در شرکت خود. اما پس از آن او باردار می شود، و مطمئن نیست از پدر و مادر کودک، او با یک معضل پیچ و خم مواجه است. واکنش او به بحران، شوهرش را تحقیر می کند و جامعه ی بریتانیا را خشمگین می کند، رسوایی رسمی که در طول عمر خود در طول عمر خود زندگی می کند.


خرید کتاب گرما و غبار
جستجوی کتاب گرما و غبار در گودریدز

معرفی کتاب گرما و غبار از نگاه کاربران
کتاب جذاب در مورد تناقضات بین عشق و علاقه در فرهنگ هند و انگلیس در عین حال - الیویا زیبا، خراب و خسته ازدواج کرده با یک خدمتکار زندگی می کند که در هند زندگی می کند، جامعه را در شهر داغ Satipur کوچک و خسته کننده از بین می برد با شاهزاده هند، نواب. پنجاه سال بعد، دختر ثروتمند او به گرما، گرد و غبار و ناراحتی بازار می رود تا بیشتر از رسوایی اولیویا را بیابد و هند را برای خود کشف کند. بنابراین داستان در زمان و مکان حرکت می کند. داستان جالب، به خوبی گفت. اینجا یک قطعه کتاب است: \"من سعی می کنم توضیحی برای او پیدا کنم.\" من به او می گویم که بسیاری از ما از ماتریالیسم غرب خسته شده ایم و حتی اگر جاذبه خاصی در رابطه با پیام روحانی شرق نداشته باشیم، در اینجا امیدواریم راهی ساده تر و طبیعی تر برای زندگی پیدا کنیم. این توضیح او را صدمه می زند. او احساس می کند این یک خیانت است. او می گوید چرا باید افرادی که همه چیز را دارند - اتومبیل ها، یخچال و فریزر - به اینجا می آیند که هیچ چیز وجود ندارد؟ او می گوید که اغلب به خاطر اینکه او زندگی می کند، قبل از من شرمنده است. هنگامی که من سعی می کنم اعتراض کنم، او خود را بیشتر می کند. بیشتر ... â € |â € | â € œ چرا باید ı خنده نیست، او فریاد می زند، به من فرصتی برای گفتن هر چیزی â € - او اغلب احساس می کند مانند â زمانی که او در اطراف او نگاه می کند و شرایطی را که مردم در آن زندگی می کنند و خرافات در ذهنشان می بیند، می بیند. او می گوید، کسی که نمی خواهد خنده دهد، با اشاره به پنجره ای که یکی از گدایان شهر را می گذراند عبور می کند، یک پسر نوجوان که نمی تواند ایستاده ایستاده باشد، اما بخش های شکسته از بدن او را پشت سر او در گرد و خاک پوشانده است - ایندگر لال می گوید خنده نمی دهد، در یک نگاه مانند آن ... € | € | € | € |..â € ~ Heat and Dustâ € ™ برنده جایزه بوکر در سال 1975 بود. در پوشه ای از جایزه بوکر که نویسندگان مورد توهین قرار گرفته بودند، قاضیان تنها دو کتاب داشتند که در مجموع 83 مورد از آنها را دربر داشت. یکی دیگر از توماس Keneally € ™ Gossip از جنگل بود.

مشاهده لینک اصلی
3.5 ستاره برنده جایزه بوکر در سال 1975؛ این واقعا خیلی خوب است روت پرورد جانبلا یک شخصیت جالب است؛ پدر و مادرش در اواخر دهه 1930 نازی ها را فرار کردند و بسیاری از اعضای خانواده را در هولوکاست از دست دادند. او در ابتدا در انگلیس زندگی می کرد و سپس با یک معمار هندی ازدواج کرد و در سال 1951 به هند رفت. او تا سال 1970 به آنجا رفت تا زمانی که به ایالات متحده نقل مکان کرد، در آنجا رابطه ی خلاقانه خود را با تیم Merchant Ivory ادامه داد و در بسیاری از موارد از فیلم های آنها. او یک نویسنده معتبر است، اما چیزی از یک بیگانه است. کار او به طور گسترده ای تحسین شده است، اما من فکر می کنم نظر Rushdieâ در مورد او بودن â € œrootless intellectualâ € ترین درک است، زیرا آن را خلاصه مثبت و منفی است که در مورد کار او بیان شده است. مشاهدات خشن، اما حس فاصله. این رمان بین هندوستان در دهه 1970 و هند در دهه 1920 جهش پیدا می کند. این در اطراف اولیویا در دهه 1920، یک عروس جدید در هند چرخش می یابد؛ از اوایل دهه ی 1970 با تلاش برای کسب اطلاعات در مورد اولیویا ازدواج کرد و به عنوان یک مدافع مدافع درجه یک و مددکار نوپا و نوه گام او (که بی نام است). در میان این دو داستان، همبستگی زیادی وجود دارد. مقایسه بین دو زن، بین دو هندوستان، بین دو عاشقان آنها وجود دارد. خادمین استعمارگران از بسیاری جهات کاریکاتور هستند؛ و در عین حال .... در سال 1983 من به عنوان یک کشیش آموزش دادم (بخشی از دوران ناخوشایند من) و من در یک منطقه در منطقه ای از بیرمنگام مشغول به کار بودم. من با یک زن و شوهر بسیار قدیمی که خدمات پلیس / مستعمره سابق هندوستان بود، آمد. آنها در بخش دهه 1920 این کتاب به سادگی می توانستند از آن استفاده کنند. هیچ تردیدی وجود نداشت (پشیمانی که ما به هند اجازه داده بودیم) و درک چیزی از امپریالیسم و ​​امپراطوری نداشتیم. این مانند زمان بازگشت است. نواب در کتاب مطمئنا کاریکاتور است و کمبود ظرافت دارد؛ او به نظر می رسد ترکیبی از همه چیز است که ممکن است اشتباه با طبقه بالایی هند است. با این حال تصاویری از دو زن، جالب توجه بودم و شخصیت اولیویا بسیار خوب بود و او جایزهای بهتر داشت. واکنش او به جامعه استعمار خشن و شورش تدریجی او به خوبی نوشته شده است. بخش های توصیفی مربوط به گرما به ویژه خوب هستند و شما می توانید تنش ساختمان در داستان اولیویا را احساس کنید. دشوار است بدانید که چرا اولیویا برای هر یک از مردانی که می میرد، می افتد؛ اما (به ظاهر) قدرت یک فست فود بزرگ است. در مقابل، دو مرد در دهه 1970 کاملا متفاوتند؛ یک مرد مقدس هیپ / مشتاق و شوهر طبقه متوسط ​​پایین طبقه متوسط؛ به طریقی که مردان 1920 سالگی آن را ترک نکردند. هر دو مردان بریتانیایی به طور کامل با هند کنار می روند و هر دو زن باقی می مانند. همانطور که ممکن است احساس کنید که من کمی در مورد آنچه که من در مورد آن فکر می کنم مناقشه است و من به طور محکم در حصار نشسته است! به پایان برسد، من فکر می کنم من بیشتر خواستم، اما مطمئن نیستم.

مشاهده لینک اصلی
یک رمان پرطرفدار و زیبا که در مقایسه و تجربیات دو زن انگلیسی در هند متفاوت است. راوی بی نام و نشان به هند سفر می کند تا داستان نخستین همسر پدرش، یک زن خانه دار خسته که با شاهزاده محلی زندگی می کند، بگوید. دو داستان آنها متناوب هستند و همبستگی های بسیاری دارند و همچنین تناقضات بین هند استعماری و مستقل. آسان است که ببینید که چرا این کتاب برنده جایزه بوکر شد.

مشاهده لینک اصلی
کمتر از یک روز برای خواندن آن - 180 صفحه طولانی و آسان برای خواندن - اما یک کتاب غنی و پر بار است. این شامل دو داستان به صورت موازی است: داستان اولیویا که وقتی برادرش به هند میرود برادرش را ترک می کند؛ و از نامزدی نامشخص او که بعدها پنجاه سال بعد به سات پور سفر می کند تا رمز را از آنچه که از اولیویا تبدیل شده است، حل کند. او همچنین هند را نیز غافلگیر می کند. اولیا ساده لوحانه است اما پرماجرا است و او مانند دیگر زنان بریتانیایی و ننگ خود برای مذهب و فرهنگ هند نیست. او با شیوه زندگی شایسته خود خسته شده است و از دیدار با Naweb محلی، یک سرکش ضعیف در لیگ با Dacoits (راهزنان)، خشمگین است. به نظر می رسد Naweb یک تاثیر مغناطیسی عجیب و غریب بر روی کسانی که در اطراف او وجود دارد، از جمله هری، اولیویاس تنها دوست داریوش و کسی که به او کمک می کند زمانی که همه چیز درست پیش می رود. در فرآیند کشف این رسوایی در مورد عمه عمیق، راوی خود را در بعضی از مراحل خود پیدا می کند. با این حال، در حالی که در طول راج بریتانیا، اولیویا از هند واقعی به طور کلی از نظر طبقات، کست و سفارشی هرچند که خواسته های او بود، در هند پس از استقلال جانشین او در میان سرخپوستان زندگی می کرد و می توانست تصمیمات مختلفی در مورد زندگی اش داشته باشد. یک بار دیگر هند به عنوان یک مکان جذب می شود کسانی که علاقه مند به معنویت خود هستند، اما از بین رفتن چیدها برای زندگی به عنوان یک معشوق نشان می دهد که چقدر احمقانه برای بیگانگان ثروتمند برای رسیدن به زندگی فقر و سختی است. عنوان نشان می دهد که جبهه والا در مورد واقعیت زندگی اکثر سرخپوستان هیچ توهمی نداشت. من خواندن و چاپ این کتاب را در تاریخ 13.10.05 پایان دادم.

مشاهده لینک اصلی
این رمان کوتاه داستان دو زن را در دو دوره متفاوت شرح می دهد. ابتدا Oliva فاسد و ناراضی در هندوستان استعماری در سال 1923 وجود دارد که جامعه را با داشتن روابط با نواب محلی محاصره می کند. شوهر اولوویاس داگلاس او را ازدواج و ازدواج مجدد می کند. در دهه 1970، نوه او به هند می آید تا زمانی که زندگی می کند خانواده اش را دوباره ببیند و سعی کند حقیقت را در مورد رسوایی که پدر و مادرش را اولین همسرش را احاطه کرده است کشف کند. در این رمان رخ می دهد. به شما اجازه می دهد تا ببینید که چگونه نگرش ها در طول سالها تغییر کرده است. اولیویا یک زن جوان است که به راحتی با زندگی که خودش پیدا می کند خودش را رهبری می کند - با همسایگان محترم، احوال شام غریب و شوهر غایب. نواب با برخی از تحقیر توسط داگلاس و دیگر مردان در جامعه انگلیسی به نظر می رسد. @ تنها شاهزاده کوچولو ... @ به عنوان دوست هری می گوید، او به عنوان بدترین نوع حاکم - بدترین نوع هندی - شما می توانید توسط @ داگلاس به عنوان @ در نظر گرفته شده است. زندگی جدا از همسرش، ناراضی و همچنین خسته، حوادث او و Olivia را همراه با عواقب فاجعه بار می اندازد. اگرچه این یک خواندن کوتاه است، آن را واقعا پانچ احساسی است و آن را به زیبایی نوشته شده است. هر دو داستان اولیوا و گام نوه او تقریبا ادغام شده است، همانطور که شما خودتان را با دیدگاه خود تغییر می دهید که مهارت نویسنده را نادیده می گیرد. روت پرورد جبه والا در سن 85 سالگی در سال جاری (2013) فوت کرد، اما کار او آزمایش زمان است و در سال 1975 رمان برنده بوکر برنده کلاسیک خواهد شد.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب گرما و غبار


 کتاب تونل
 کتاب ویلسون کله پوک
 کتاب مرکب مرگ
 کتاب خانه زاد
 کتاب الکترا
 کتاب تلفن همراه